Otworzą nowy market w dawnym Tesco

Hala dawnego Tesco w Szombierkach powoli się zapełnia. Po hurtowni części samochodowych i klubie fitness do rozpoczęcia działalności w tym miejscu szykuje się polska sieć marketów spożywczych.

Jesienią 2018 roku Tesco postanowiło zamknąć swój sklep przy ulicy Karpackiej w Bytomiu. Należał on do kategorii hipermarketów kompaktowych, czyli obiektów dysponujących większą powierzchnią, niż popularne dyskonty, dzięki czemu ich asortyment był też odpowiednio większy. Brytyjska sieć jednak od dawna ma kłopoty na rynkach Europy Środkowej, dlatego ostatecznie postanowiono całkowicie wycofać się z tego regionu, w tym również z Polski.

Budynek zamkniętego marketu długo stał pusty. Dopiero na początku tego roku Brytyjczykom udało się znaleźć nabywcę, który następnie przystąpił do przebudowy. W jej ramach podzielono powierzchnię na trzy niezależne lokale. Wiosną do pierwszego z nich wprowadził się sklep motoryzacyjny Intercars, natomiast obok na początku października otwarto tam siłownię sieci Fitness World. Teraz ostatnią wolną powierzchnię mają zająć Delikatesy Centrum.

To polska sieć należąca do grupy Eurocash. Obecnie skupia ona ponad 1000 sklepów na terenie całego kraju. W Bytomiu Delikatesy Centrum działają przy ul. Francuskiej w Miechowicach, Worpie w Karbiu oraz Orzegowskiej w Szombierkach. Sklepy szczycą się szerokim wyborem produktów spożywczych. W rejonie ulicy Zabrzańskiej jednak nie brakuje marketów tego typu, dlatego o pozyskanie klientów z pewnością nie będzie łatwo...

fot. Magdalena Mikrut-Majeranek

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon