45-latek z Bytomia wicemistrzem świata. Oczarował wszystkich swoim ciałem

Darek Skraba jest dowodem na to, że nigdy nie jest za późno na to, aby zmienić swoje życie. Osiem lat temu pierwszy raz poszedł na siłownię, a dziś jest wicemistrzem świata w fitness modelingu.

Byt 118637784 931592670671351 660156347956303071 o

Darek Skraba w wieku 21 lat wyjechał do Warszawy, gdzie mieszka do dzisiaj. Pochodzi jednak z Bytomia. Tutaj uczył się w Szkole Podstawowej nr 26, a potem kontynuował edukację w Technikum Hotelarskim. Wtedy jeszcze przez myśl mu nie przeszło, że jego życie potoczy się w takim kierunku.

Przełom nastąpił osiem lat temu. Skraba w wieku 37 lat pierwszy raz poszedł na siłownię. Dźwiganie ciężarów z czasem zdominowało jego życie. Krok po kroku doprowadzał swoje ciało do perfekcji.

- Nie mając żadnej masy mięśniowej, krok po kroku budowałem swoją tężyznę fizyczną, uczyłem się zdrowego odżywiania. Przewartościowałem swoje życie i postanowiłem o siebie zadbać - mówi bytomianin.

Po pięciu latach wykonał kolejny krok i został zawodowcem. Najpierw startował w konkursach fitnessu plażowego mężczyzn. W tym roku zmienił kategorię i rywalizuje w Fintess Modelingu. Sukcesy posypały się błyskawicznie.

W miniony weekend 45-letni Skraba wspiął się niemal na szczyt. W Rydze wywalczył wicemistrzostwo świata. W dorobku ma także tytuł wicemistrza Europy, srebrny medal Pucharu Świata i brązowy medal mistrzostw Polski. To wszystko sprawiło, że stał się międzynarodową gwiazdą.

- Mimo dojrzałego wieku zostałem modelem, mam za sobą sesje zdjęciowe między innymi u Mike'a Ruiza z Nowego Jorku, który fotografował Joannę Krupę dla kampanii społecznej PETA. We wrześniu tego roku amerykański magazyn „Spanish Influential” w swojej urodzinowej edycji przeprowadził ze mną wywiad. Znalazłem się w gronie 28 modeli z całego świata, których sylwetkę opublikowano w tym magazynie - wylicza sukcesy zawodnik Fitness Modelingu.

Skraba dumnie chwali się tym, że jest bytomianinem. Będziemy trzymać kciuki, aby kariera 45-latka nadal rozwijała się w tak spektakularny sposób.'

fot. Facebook/Darek Skraba

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon