Piłka nożna: Wychowanek Szombierek powołany do reprezentacji Polski

Jakub Kamiński, który zaczynał karierę w Szombierkach Bytom, będzie miał szansę na debiut w seniorskiej reprezentacji Polski. 18-latek został powołany przez Jerzego Brzęczka na mecz towarzyski z Ukrainą.

Byt c 960x585 ce4c1addab960517d520cd84b65ebb571597834697

Jakub Kamiński w ostatnich miesiącach wyrósł na jednego z czołowych zawodników Lecha Poznań. Zaledwie 18-letni skrzydłowy regularnie gra w PKO Ekstraklasie, a tydzień temu rozegrał 67 minut w meczu Ligi Europy z Benficą Lizbona. Teraz utalentowany piłkarz ma szansę na wykonanie kolejnego kroku.

Zawodnik "Kolejorza" został powołany przez Jerzego Brzęczka do seniorskiej reprezentacji Polski. W listopadzie przyjedzie na zgrupowanie kadry, a następnie będzie miał szansę na debiut w meczu towarzyskim z Ukrainą (11 listopada).

Kamiński jednak nie będzie w kadrze na mecze Ligi Narodów. Po starciu z Ukraińcami uda się na zgrupowanie reprezentacji U-21, która walczy o awans na młodzieżowe mistrzostwa Europy.

18-latek jest wychowankiem Szombierek Bytom. W dzieciństwie mieszkał w Rudzie Śląskiej, ale pierwsze piłkarskie kroki stawiał w klubie byłego mistrza Polski. W wieku 13 lat trafił do akademii Lecha Poznań, gdzie szybko pokonywał kolejne szczeble kariery.

fot. Lech Poznań

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon