Sklepy zamiast hałdy. Kolejny park handlowy w Bytomiu otwarty

Wszyscy już zdążyliśmy zapomnieć, że przy pętli tramwajowej była dawniej wielka hałda. Dziś nie ma po niej śladu, a w jej miejscu pojawiły się sklepy. Właśnie otwarto kolejne z nich, a wkrótce powstaną następne.

Byt park handlowy wroclawska

Hałda zaczęła znikać na początku minionej dekady. Była tak duża, że na zdjęciach samochody wyglądały przy niej jak zabawki. Z jednej strony góra odpadów kopalnianych była porośnięta drzewami, lecz z drugiej Straż Pożarna ciągle walczyła z pożarem tlącym się w jej wnętrzu. Na szczęście przy okazji realizacji wielkich inwestycji drogowych w naszej okolicy wykorzystano pochodzące stamtąd kruszywo, dzięki czemu problem został rozwiązany, a teren można było zagospodarować na inne cele.

Pierwotnie studium zagospodarowania przestrzennego gminy Bytom przewidywało w tym miejscu zabudowę mieszkaniową, lecz ostatecznie zdecydowano się dopuścić budowę obiektów handlowych. Jako pierwszy - jesienią zeszłego roku - powstał tam Lidl, największy spośród wszystkich w całym Bytomiu. Niedługo po jego otwarciu rozpoczęła się budowa kolejnych sklepów, jednak nie jako osobnych obiektów, lecz w formie niewielkiego parku handlowego o łącznej powierzchni 3,6 tys. m2.

Początkowo planowano oddanie go do użytku w maju tego roku, ale wybuch epidemii koronawirusa na pewien czas zatrzymał budowę. Prace ostatecznie ukończono i od niedawna klienci mogą robić już zakupy w pierwszych sklepach: TEDi, KiK, Rossmann oraz Żabka. Już jutro, 29 października, zostanie tam również otwarty elektromarket Media Expert. To już będzie trzecia lokalizacja tej sieci w naszym mieście. Drzwi sklepu zostaną otwarte już o 7:00. Na tę okazję Media Expert przygotowało specjalną ofertę promocyjną. Gazetkę ze wszystkimi promocjami można znaleźć pod tym linkiem.

Park handlowy przygotowuje się do otwarcia kolejnych sklepów. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie powstanie tam Empik, ponieważ sieć w ostatnich miesiącach zmieniła swoje plany i całkowicie wycofała się z Bytomia. Zamiast niego powstanie kilka mniejszych punktów, dzięki czemu oferta handlowa i usługowa parku będzie bardziej różnorodna.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon