Zrobi się bardziej zielono. Będą nowe nasadzenia drzew

Bytomianie często zgłaszają potrzebę zwiększenia ilości drzew w mieście. Miejski Zarząd Dróg i Mostów realizuje ten postulat. Trwają nasadzenia nowych roślin zarówno w Śródmieściu, jak i kilku innych dzielnicach.

Byt nowe nasadzenia drzew

W ostatnim czasie MZDiM posadził buki pospolite w Miechowicach przy ul. Frenzla, w Parku Amendy nasadzono 40 krzewów i 75 drzew różnorodnych gatunków (w tym dęby czerwone, jarzęby szwedzkie oraz śliwy wiśniowe i piłkowane) oraz na Rynku, gdzie na miejsce wyciętych klonów i platanów pojawiły się nowe.

Teraz jednostka zabiera się za kolejne rejony. Drzewa mają pojawić się również w centrum, Rozbarku, Miechowicach oraz Karbiu. Najwięcej z nich zostanie posadzonych m.in. przy ulicach: Tuwima, Brzezińskiej, Gombrowicza, Legionów, Piekarskiej, Worpie, Frenzla, Dzierżonia, Karpackiej, Stolarzowickiej, Topolowej, Kraszewskiego, Jaworowej, Astrów i Matejki.

- Nowe nasadzenia ponad 180 drzew planujemy wykonać jeszcze w tym roku. Jesteśmy w trakcie wyłonienia wykonawcy, który nie tylko zrealizuje to zadanie, ale udzieli również 24-miesięcznej gwarancji na wykonane nasadzenia - powiedziała Anna Bulanda, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu.

Jakie gatunki zostaną sprowadzone do Bytomia? Będą to m.in. wiśnia piłkowana typu „Kanzan”, platan klonolistny, śliwa wiśniowa typu „Pissardi”, brzoza, jarząb pospolity, lipa drobnolistna, jesion wyniosły, klon polny i pospolity, dąb szypułkowy, robinia akacjowa oraz jarząb mączny czy głóg dwuszyjkowy.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem