Protestujące kobiety: Nasze spotkania są pokojowe

Dziś do Warszawy zjadą się protestujące osoby z całego kraju. Mimo to równocześnie manifestacje będą odbywać się też w innych miastach. Organizatorki podkreślają, że ich spotkania są pokojowe i zdecydowanie odcinają się od pojawiających się aktów wandalizmu.

Byt protest przed dworcem

Strajk kobiet rośnie w siłę. Środowa manifestacja w Katowicach należała do największych w historii tego miasta. Według różnych źródeł tego dnia w stolicy województwa pikietowało od 20 do 35 tysięcy ludzi. Także w naszym mieście protesty nie ustają. Na dziś zaplanowano przejazd samochodami przez Bytom i Piekary Śląskie.

Protest samochodowy rozpocznie się o godzinie 18:00 na parkingu przed Centrum Handlowym Atrium Plejada. Stamtąd uczestnicy przejadą al. Nowaka-Jeziorańskiego w kierunku Piekar Śląskich. Miejscem docelowym będzie Kopiec Wyzwolenia.

W sobotę ponownie odbędzie się spacer ulicami Bytomia. Protestujący przejdą trasą prowadzącą przez Rynek, ul. Podgórną, Piłsudskiego, Chrzanowskiego, Wrocławską, Kolejową, Powstańców Warszawskich, Moniuszki, Miarki, Chorzowską, Witczaka, Piłsudskiego, Podgórną i powrócą na Rynek. Organizatorki mają nadzieję, że przy Urzędzie Miejskim do marszu dołączy do nich jeden z przedstawicieli władz miasta.

Organizatorki bytomskich protestów odniosły się do niedawnych przypadków pomazania farbą kościołów przy Rynku, pl. Klasztornym i ul. Czarneckiego.

- Nasze spotkania są pokojowe, a za tym idzie nasz całkowity sprzeciw wobec dewastacji pomników oraz kościołów. Nie pozwalałysmy, nie pozwalamy i nie pozwolimy na jakiekolwiek akty wandalizmu! - napisały na Facebooku. - Jeżeli w naszych szeregach jest ktoś, kto uważa inaczej, prosimy aby je opuścił. U nas nie ma miejsca na tego typu działania, jesteśmy pokojowym spacerem i prosimy aby tak było - dodały.

W podobnym tonie wypowiadają się przedstawicielki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Dziś ma się odbyć Marsz Na Warszawę, na który mają zjechać się ludzie z całej Polski. To będzie największa manifestacja z dotychczasowych. - Nie zdemolujemy Warszawy - zapewnił Strajk Kobiet. Organizatorki nie są jednak w stanie zapewnić, że każda osoba na marszu będzie zachowywać się spokojnie, dlatego proszą wszystkich uczestniczących, aby wydarzenie przebiegło pokojowo.

fot. Magdalena Grabowska

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Mandat dla 23-letniego bytomianina

1500 zł mandatu dla bytomianina

Zatrzymany (zdjęcie ilustracyjne)

Bytomianin uczynił kolizje drogowe sposobem na życie

Wypadek bytom

Bytom. Wypadek na ulicy Frenzla. Sprawca był nietrzeźwy

Policja Bytom

Bytomski policjant po służbie uratował nastolatka

Nielegalne papierosy Bytom

Handlował nielegalnymi papierosami "na cały etat"

Zatrzymanie Kacpra Ś.

Kacper Ś. najbliższe lata spędzi w zakładzie poprawczym