Wyburzają stare Tesco. Powstanie nowy market?

Dawny supermarket przy ulicy Tarnogórskiej znika z powierzchni ziemi. Był to jeden z najstarszych obiektów tego typu w naszym mieście. Obecnie ciężki sprzęt rozkuwa resztki jego fundamentów.

Byt rozbiorka tesco

W ostatnich latach w blaszanej hali w sąsiedztwie Parku Kachla działał sklep brytyjskiej sieci Tesco. Niedługo przed świętami Bożego Narodzenia w 2018 roku doszło w niej do zwarcia instalacji elektrycznej, od której następnie zapaliła się skrzynia z fajerwerkami. To zdarzenie zbiegło się w czasie ze stopniowym zamykaniem swoich marketów w Polsce przez Brytyjczyków, dlatego po pożarze sklep już nigdy nie został otwarty.

Od tego czasu budynek stał pusty. W ostatnich dniach na jego terenie pojawił się ciężki sprzęt, za pomocą którego przystąpiono do jego rozbiórki. Po blaszanej hali nie ma już śladu. W tej chwili trwa rozkuwanie jej fundamentów.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w miejscu dawnego Tesco jest planowana budowa nowego marketu. Stojący tam dotychczas budynek był przestarzały i nie odpowiadał współczesnym standardom, dlatego uznano, że nie ma sensu go wykorzystywać. Inwestor ma znacznie większe plany, ponieważ zamierza zagospodarować cały teren od ul. Tarnogórskiej do Strzelców Bytomskich, dzięki czemu wjazd na parking byłby możliwy również z Drogi Krajowej nr 11. Obecnie trwają uzgodnienia z Urzędem Miejskim oraz Miejskim Zarządem Dróg i Mostów. Wniosek o pozwolenie na budowę nie został jeszcze złożony, dlatego jest zbyt wcześnie, aby wskazać konkretną datę budowy nowego marketu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Przywrócono połączenie Bytom-Gliwice

Ponad 4500 pasażerów połączenia kolejowego Bytom-Gliwice

Koci Gościniec w Bytomiu

Bytomski Koci Gościniec w tarapatach

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego

Zrzutka - Pomóż mi uratować Mamę

Bytomiankę czeka operacja za 150 tys. zł...

Ulica Miarki w Bytomiu

Zwężenie ulicy Miarki, ograniczenie prędkości