Wyburzają stare Tesco. Powstanie nowy market?

Dawny supermarket przy ulicy Tarnogórskiej znika z powierzchni ziemi. Był to jeden z najstarszych obiektów tego typu w naszym mieście. Obecnie ciężki sprzęt rozkuwa resztki jego fundamentów.

Byt rozbiorka tesco

W ostatnich latach w blaszanej hali w sąsiedztwie Parku Kachla działał sklep brytyjskiej sieci Tesco. Niedługo przed świętami Bożego Narodzenia w 2018 roku doszło w niej do zwarcia instalacji elektrycznej, od której następnie zapaliła się skrzynia z fajerwerkami. To zdarzenie zbiegło się w czasie ze stopniowym zamykaniem swoich marketów w Polsce przez Brytyjczyków, dlatego po pożarze sklep już nigdy nie został otwarty.

Od tego czasu budynek stał pusty. W ostatnich dniach na jego terenie pojawił się ciężki sprzęt, za pomocą którego przystąpiono do jego rozbiórki. Po blaszanej hali nie ma już śladu. W tej chwili trwa rozkuwanie jej fundamentów.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w miejscu dawnego Tesco jest planowana budowa nowego marketu. Stojący tam dotychczas budynek był przestarzały i nie odpowiadał współczesnym standardom, dlatego uznano, że nie ma sensu go wykorzystywać. Inwestor ma znacznie większe plany, ponieważ zamierza zagospodarować cały teren od ul. Tarnogórskiej do Strzelców Bytomskich, dzięki czemu wjazd na parking byłby możliwy również z Drogi Krajowej nr 11. Obecnie trwają uzgodnienia z Urzędem Miejskim oraz Miejskim Zarządem Dróg i Mostów. Wniosek o pozwolenie na budowę nie został jeszcze złożony, dlatego jest zbyt wcześnie, aby wskazać konkretną datę budowy nowego marketu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego