Ulica Celna zablokowana. Przebudowują wiadukt

Ulica łącząca dwie drogi krajowe przebiegające przez Bytom została zamknięta. Przyczyną jest przebudowa wiaduktu nad linią kolejową.

Byt przebudowa wiaduktu na celnej

Choć po wybudowaniu Obwodnicy Północnej ulica Celna utraciła nieco na znaczeniu, to wciąż stanowi dość ważny łącznik pomiędzy Drogą Krajową nr 94 a DK11, a ponadto jest jednym z dojazdów do terenów inwestycyjnych przy ul. Węglowej, czy też ul. Hakuby.

Dziś ruszyły prace związane z demontażem istniejącej dylatacji stalowej i montażem nowej na całej szerokości wiaduktu znajdującego się w ciągu ulicy. Z tego względu droga została zamknięta na odcinku od skrzyżowania z ul. Zachodnią do zjazdu na al. Nowaka-Jeziorańskiego. Oprócz wymiany dylatacji robotnicy mają w jej rejonie wykonać betonowanie przęsła i przyczółka oraz położyć nową nawierzchnię. Prace mają potrwać do 26 listopada.

Na ten okres wyznaczono następujące objazdy:

Od strony Karbia do Stolarzowic - z ronda na ul. Celnej do al. Jana Nowaka Jeziorańskiego, następnie do ul. Strzelców Bytomskich, ul. Strzelców Bytomskich do ronda autostradowego do ul. Miejska Dąbrowa, ul. Miejska Dąbrowa do skrzyżowania z ul. Celną;

Od strony centrum z ul. Strzelców Bytomskich do Stolarzowic - ul. Strzelców Bytomskich od skrzyżowania z al. Jana Nowaka Jeziorańskiego do ronda autostradowego, dalej ul. Miejska Dąbrowa, z zakończeniem objazdu przed skrzyżowaniem z ul. Celną;

Od strony Stroszka i zjazdu z autostrady A1 do Karbia - od ronda autostradowego ul. Strzelców Bytomskich w kierunku Centrum, do skrzyżowania z al. Jana Nowaka Jeziorańskiego, al. Jana Nowaka Jeziorańskiego (obwodnicą) do zjazdu na ul. Celną.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego