Szykujcie się na utrudnienia. Rusza przebudowa skrzyżowania na Wrocławskiej

Drogowcy startują z pracami na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej i Łużyckiej. Z tego powodu należy spodziewać się sporych utrudnień, bo to jedno z najbardziej newralgicznych miejsc na bytomskich drogach.

Byt skrzyzowanie wroclawskiej i luzyckiej

Każdy wie, że ulica Wrocławska należy do najważniejszych arterii komunikacyjnych naszego miasta. M.in. świadczy o tym fakt, iż posiada status Drogi Krajowej. Każdego dnia przejeżdżają nią setki samochodów. Na wysokości ul. Łużyckiej ulica staje się dwujezdniowa i posiada po dwa pasy ruchu w obie strony. Na przełomie 2018 i 2019 roku miasto przebudowało skrzyżowanie z ul. Reja. Teraz przyszedł czas na remont kolejnego.

We wtorek 3 listopada rozpocznie się przebudowa skrzyżowania Wrocławskiej i Łużyckiej. Prace mają objąć wymianę nawierzchni jezdni o powierzchni ok. 3,5 tys. m2, wzmocnienia konstrukcji zatoki autobusowej, wymianę nasad wpustów deszczowych oraz odtworzenie wraz z dostrojeniem detekcji sygnalizacji świetlnej. W planach jest również odnowienie przejścia dla pieszych, gdzie zostanie odtworzone oznakowanie poziome, grubowarstwowe. Przy okazji przebudowy skrzyżowania Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne przeprowadzi także wymianę zasuw na sieci wodociągowej.

Wartość inwestycji wyniesie 265 893 zł. Prace mają potrwać do połowy grudnia.

Będą objazdy

Jak można się spodziewać, przebudowa skrzyżowania z pewnością wywoła spore zamieszanie wśród kierowców. Miejski Zarząd Dróg i Mostów na czas remontu wprowadzi tymczasową organizację ruchu. Jezdnie zostaną zawężone do jednego pasa w obu kierunkach, natomiast wjazd/wyjazd z ul. Łużyckiej zostanie całkowicie wyłączony z ruchu - kierujący będą musieli jeździć objazdem przez ul. Chrzanowskiego, Tarnogórską, Strzelców Bytomskich i Olimpijską.

Z utrudnieniami muszą się także liczyć pasażerowie komunikacji miejskiej. Na pewien okres przystanek autobusowy w kierunku Miechowic zostanie przeniesiony ok. 90 m w okolice dawnego wjazdu na teren kopalni Centrum.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon