Kronika Policyjna: 2 listopada [przegląd]

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje.

Byt 39 634858

Uczcili pamięć zamordowanego policjanta

Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Andrzej Brzozowski, Zastępca Komendanta podinspektor Damian Radziejowski oraz prezydent Bytomia Pan Mariusz Wołosz, uczcili pamięć poległego na służbie policjanta. Obecny był również ojciec zabitego policjanta.

W miejscu upamiętniającym tragiczną śmierć starszego sierżanta Marka Sienickiego odbyła się symboliczna uroczystość oddająca hołd poległemu na służbie policjantowi. Marek Sienicki zginął podczas służby 28 lat temu. Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Andrzej Brzozowski wraz z Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Bytomia podinspektorem Damianem Radziejowskim oraz prezydentem Bytomia Panem Mariuszem Wołoszem, zapalili znicze i chwilą ciszy uczcili pamięć tragicznie zmarłego funkcjonariusza. Obecny był również ojciec zabitego policjanta.

Ukrywał się przed organami ścigania

Bytomscy kryminalni zatrzymali 37-latka poszukiwanego dwoma listami gończymi. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania w jednym z mieszkań w centrum miasta. Poszukiwany noc spędził w policyjnej celi, a w piątek został przewieziony do aresztu śledczego.

Na liście kryminalnych z bytomskiej komendy, zajmującymi się poszukiwaniem osób, znajdował się m.in. 37-latek, który ukrywał się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna był poszukiwany dwoma listami gończymi. Stróże prawa ustalili, że może on aktualnie przebywać w jednym z bytomskich mieszkań w centrum miasta. Wytrwała praca śledczych przyniosła pełen sukces. 37-latek został zatrzymany wczoraj. Kiedy mundurowi zapukali do mieszkania, drzwi otwarła kobieta. Wskazała policjantom pokój, a wewnątrz szafę, w której ukrywał się poszukiwany. Kompletnie zaskoczony nie stawiał oporu. Poszukiwany noc spędził w policyjnej celi, a w piątek został przewieziony do aresztu śledczego.

Działania "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo"

W sobotę 24 października w ramach akcji „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” po raz kolejny można było sprawdzić oświetlenie swojego samochodu. Bezpłatną kontrolę świateł przeprowadzali diagności na Stacji Kontroli Pojazdów przy ul. Pułaskiego 77.

W związku z rozpoczętymi 22 października 2020 roku ogólnopolskimi działaniami „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” wszyscy kierowcy kolejny raz mogli skorzystać z bezpłatnej kontroli oświetlenia. Takie darmowe kontrole były przeprowadzane na stacji kontroli pojazdów przy ul. Pułaskiego 77. Diagności fachowo sprawdzali stan oświetlenia w każdym pojeździe. Pamiętajmy, że sprawne oświetlenie naszego samochodu decyduje o bezpieczeństwie naszym jak i innych użytkowników dróg. Zachęcamy do częstej kontroli oświetlenia naszego auta. Taką kontrolę powinniśmy bezwzględnie zrobić po wymianie żarówki, ponieważ złe jej zamocowanie spowoduje jej nieprawidłowe świecenie.

Pamiętajmy, że za zły stan oświetlenia pojazdu policjanci mogą zatrzymać dowód rejestracyjny lub ukarać mandatem do 200 złotych. Ponadto za jazdę w ciągu dnia bez świateł możemy zostać ukarani mandatem karnym w kwocie 100 zł a za jazdę w nocy bez oświetlenia w kwocie 200 zł.

fot. KMP Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Parkowanie na browarnianej

Auta stoją na zakazie, a wielki parking jest w połowie pusty

Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Niepełnosprawna 21-letnia dziewczyna z Bytomia odnaleziona

Uciekał przed policją w Siemianowicach Śląskich

Bytomianin uciekał przed policją i porzucił 3-letnie dziecko

Policja

Miał trzy promile we krwi i prowadził samochód

Byt PSP Bytom ul Mickiewicza

Burze nad woj. śląskim. 640 interwencji straży...

Byt 39 653598

Kronika Policyjna: 4 maja [przegląd]