Wszystko zmierza do całkowitego lockdownu. Rząd wprowadza nowe obostrzenia

Epidemia koronawirusa nie zwalnia. W Polsce zanotowano kolejny rekord zarażeń. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie kolejnych obostrzeń, które mają spowolnić dalsze rozprzestrzenianie się zarazy.

Byt maseczki

Tylko w ciągu ostatniej doby stwierdzono aż 24 692 przypadki zakażenia SARS CoV-2 w naszym kraju. W pięciu województwach liczba zakażeń przekroczyła 2 tysiące, natomiast w Wielkopolsce zanotowano niemal 4 tys. nowych infekcji! Sytuacja robi się coraz poważniejsza, ponieważ wraz z liczbą zakażeń rośnie ilość zgonów. Do tej pory z powodu koronawirusa zmarło już 6 475 chorych.

Podczas popołudniowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o planowanym wprowadzeniu nowych zasad bezpieczeństwa, które w praktyce ograniczą kolejne sfery naszego życia. Wśród najważniejszych zmian są m.in. objęcie nauczaniem zdalnym dzieci klas 1-3 szkół podstawowych, zamknięcie instytucji kultury (kin, teatrów, muzeów, galerii itp.), ograniczenie działalności hoteli do obsługi wyłącznie gości podróżujących służbowo, zamknięcie galerii handlowych (za wyjątkiem aptek i sklepów spożywczych) oraz zmniejszenie ilości kupujących w sklepach (1 os. na 10 m2 w sklepach do 100 m2 lub 1 os. na 15 m2 w większych sklepach).

Szef rządu zapowiedział, że jeśli powyższe obostrzenia nie spowolnią przyrostu zachorowań, to możliwe będzie wprowadzenie narodowej kwarantanny. Wówczas będziemy mieć do czynienia z powszechnym lockdownem i ograniczeniem przemieszczania, czego mogliśmy doświadczyć na wiosnę tego roku.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon