Autocasco: przed czym chroni dodatkowe ubezpieczenie?

Autocasco mimo tego, że stanowi ubezpieczenie nieobowiązkowe, jest bardzo popularne wśród kierowców. Ubezpieczenie AC znacząco rozszerza ochronę i zabezpiecza właściciela pojazdu w sferach, w których nie chroni go ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Omawiamy przypadki, w jakich przyda Ci się dodatkowa polisa.

Byt rozbite auto

Spowodowałeś stłuczkę? Dzięki AC możesz spać spokojnie

Tak naprawdę głównym powodem, dla którego klienci decydują się na ubezpieczenie AC, jest ochrona w razie spowodowania kolizji drogowej. Niestety doprowadzenie do zdarzenia drogowego może przydarzyć się każdemu, w tym także bezpiecznemu kierowcy, z kolei koszty ewentualnych napraw samochodu zawsze mogą okazać się bardzo wysokie.

Wykupując pełne AC samochodowe możesz mieć pewność, że Twój pojazd zostanie naprawiony na nowych, oryginalnych częściach, a jego wartość rynkowa nie uszczupli się mimo zdarzenia drogowego. Niestety nawet stosunkowo proste naprawy, jeżeli tylko oparte są właśnie na częściach oryginalnych, okazują się niezwykle kosztowne. Z tego względu bez wątpienia warto przygotować się na to stosowną polisą.

Kradzież? Niestety to wciąż duży problem

Niestety: pojazdy wciąż narażone są na kradzieże i ani najnowocześniejsze zabezpieczenia, ani też parkowanie samochodu w garażu nie są w stanie zniechęcić złodziei. I wprawdzie AC na samochód nie jest w stanie w żaden sposób powstrzymać przestępcy przed bezprawnym przywłaszczeniem Twojego auta, niemniej jednak zapewni Ci ona odszkodowanie za utracony pojazd.

W tym miejscu warto tylko zwrócić uwagę, by ubezpieczenie obejmowało faktyczną wartość posiadanego przez Ciebie samochodu. W innym przypadku kalkulacja ubezpieczyciela po ewentualnej kradzieży może wydać Ci się niekorzystna. Warto przyjrzeć się temu elementowi jeszcze podczas podpisywania umowy z wybranym towarzystwem.

Zjawiska atmosferyczne? Nie zawsze bezpieczne dla samochodu!

W ostatnich latach pogoda w Polsce staje się nieprzewidywalna i niebezpieczna. Przekonał się niejeden kierowca, który np. doświadczył zalania swojego pojazdu w wyniku powodzi. Ubezpieczenie AC pojazdów zabezpiecza przed takimi okolicznościami, jak np. zalanie samochodu, czy też jego uszkodzenie w wyniku gradu lub huraganu. Zastanawiając się nad zakupem autocasco, bez wątpienia warto wziąć to pod rozwagę.

Zniszczenie w wyniku pożaru? To także się zdarza!

Samochód możesz ponadto utracić w wyniku pożaru. Jednocześnie pożar wcale nie musi wynikać z działania zamierzonego: niekiedy wystarczy zwarcie w układzie elektrycznym auta, by zajęło się ogniem. Pełne ubezpieczenie AC gwarantuje uzyskanie odszkodowania za zniszczenie wehikułu w takich właśnie okolicznościach.

Zniszczenie przez wandali? Dzięki AC jest niestraszne

Zdarzają się również sytuacje, w których Twój samochód może zostać zdewastowany przez osoby trzecie. Mogą to być uszkodzenia karoserii, wybite szyby, urwane luterka, ale też zniszczenie lakieru (np. pomalowanie sprayem, czy porysowanie). Autocasco zabezpieczy Cię także przed takimi zdarzeniami, co szczególnie warto wziąć pod uwagę, jeśli parkujesz pojazd w miejscu często uczęszczanym przez przechodniów.

Autocasco – ubezpieczenie, o które powinieneś zadbać

Ubezpieczenie AC wprawdzie nie jest obowiązkowe, ale bez wątpienia warto je wykupić. Polisa ochroni Cię przede wszystkim na wypadek uszkodzenia Twojego samochodu w wyniku kolizji drogowej (nawet z Twojej winy), ale też w wyniku działania osób trzecich lub sił natury. Autocasco zapewni Ci również odszkodowanie w przypadku kradzieży samochodu.

Materiał partnera

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!