Z cmentarzy na zieleniec. Chryzantemy zdobią główną drogę

Kwiaty odkupione od bytomskich handlarzy po tym, jak rząd zamknął cmentarze na Wszystkich Świętych, trafiły na pas zieleni na ulicy Miarki. Chryzantemy będą teraz cieszyć oczy przy jednej z głównych dróg naszego miasta.

Na zieleńcu w pobliżu skrzyżowania ul. Miarki i Chorzowskiej posadzono aż 280 sztuk chryzantem w doniczkach. Miasto nabyło je w ostatnich dniach w ramach interwencyjnego skupu, co wcześniej zapowiadał prezydent Mariusz Wołosz. Ze względu na cechy tego rodzaju kwiatów mogą one zdobić skwerek przez długi czas.

- Zakupione i posadzone przez nas chryzantemy to kwiaty bylinowe wieloletnie, które przy odpowiedniej pielęgnacji mogą cieszyć nasze oczy przez długi czas i zakwitnąć ponownie - mówi Adam Czuryszkiewicz, kierownik zaplecza technicznego Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Chryzantemy charakteryzują się dużą odpornością na warunki pogodowe, z jakimi mamy do czynienia o tej porze roku. Większości odmianom nie przeszkadzają nawet kilkustopniowe przymrozki.

Rejon skrzyżowania ul. Miarki i Chorzowskiej nie jest jedynym, który zostanie ukwiecony chryzantemami. W przyszłym tygodniu 50 sztuk kwiatów zostanie posadzonych w okolicach Stawu Południowego i Góry Miłości w Parku Kachla.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...