Nadzieja zakończyła sezon świetną serią. Czarni tuż za plecami

Dwie bytomskie drużyny piłkarskie, które grają w klasie B, już zakończyły rundę jesienną. Na ostatniej prostej wyższe miejsce w tabeli zajęła Nadzieja Bytom. Czarni Sucha Góra jednak także liczą się w walce o awans.

Byt nbbytom

W bytomskiej klasie B oficjalnie runda jesienna dobiegła końca, ale w najbliższych dwóch tygodniach będą jeszcze rozgrywane zaległe spotkania. Wszystkie mecze zgodnie z planem rozegrały jednak dwa kluby z naszego miasta, czyli Nadzieja Bytom i Czarni Sucha Góra.

Na ostatniej prostej na podium wskoczyła Nadzieja, która w ostatnich tygodniach zaczęła grać na miarę oczekiwań. Punktem przełomowym była porażka z rezerwą Nitronu Krupski Młyn, która wówczas zajmowała ostatnie miejsce w tabeli. Po tej wpadce bytomianie zaczęli wygrywać mecz za meczem i przeważnie bardzo wysoko.

Podopieczni Mateusza Markiewicza zakończyli pierwszą rundę z serią pięciu zwycięstw z rzędu. Nadzieja ograła kolejno Czarnych II Kozłowa Góra 8:1, Unię II Strzybnica 8:0, Tęczę Zendek 6:1, Naprzód Wieszowa 4:3 i Zgodę Repty Śląskiej 4:1.

Świetna seria sprawiła, że bytomianie wydostali się ze środka tabeli i ostatecznie zajęli trzecie miejsce. W tej chwili Nadzieja do wicelidera traci trzy punkty, a do lidera siedem. W tym sezonie awans do klasy A wywalczą tylko dwie drużyny.

Czarni Sucha Góra w tej chwili zajmują czwarte miejsce w tabeli i mają punkt straty do lokalnego rywala. Co ciekawe, CSG było lepsze w derbach Bytomia, wygrywając na Karbiu 2:1.

Drużyna Bartosza Chrysta miała wielkie momenty jak zwycięstwo aż 10:1 ze Zgodą Repty Śląskie. Dużym sukcesem było także ogranie wicelidera Sokoła II Orzech 4:1 na koniec rundy jesiennej. Nie brakowało jednak wpadek jak porażka 2:3 z Tarnowiczanką Stare Tarnowice, czy remis 4:4 z Tęczą Zendek.

Cieszy, że obie bytomskie drużyny wiosną mają realne szanse na awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Warto tutaj przypomnieć, że Czarni w tym sezonie reaktywowali drużynę seniorów po rocznej przerwie. Wyniki zespołu pokazują, że w klubie włożono dużo pracy, aby tym razem zespół był silniejszy.

Piłkarzy Nadziei i Czarnych czeka teraz długa przerwa w rozgrywkach. Po przerwie zimowej drużyna z Karbia rozpocznie od meczu u siebie z Górnikiem II Bobrowniki Śląskie, a suchogórzanie od razu pojadą do lidera, czyli do Andaluzji Brzozowice-Kamień.