Bytom wyłoży prawie milion na basen

Remont basenu w Parku Kachla będzie kontynuowany. Po odnowieniu niecki dla niepływających przyszedł czas na drugą, głębszą misę.

Byt basen odkryty park kachla

Obiekt przy ulicy Wrocławskiej jest jedynym w naszym mieście, w jakim można popływać latem pod gołym niebem. Nic więc dziwnego, że każdego sezonu przeżywa prawdziwe oblężenie. Swoje najlepsze lata ma już jednak za sobą. W ubiegłym roku minęło 20 lat, gdy w miejscu starego, zniszczonego przez szkody górnicze kompleksu kąpielowego, wybudowano obecny zespół basenów.

Dzięki wsparciu finansowemu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w maju remont przeszła misa dla niepływających o powierzchni 1000 m2. Z budżetu miasta wydatkowano na ten cel 401 tys. zł, zaś związek metropolitalny dołożył do tej kwoty 270 tys. zł.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu idzie za ciosem i w minionym tygodniu podpisano umowę na gruntowną modernizację basenu dla pływających. W ramach prac zostaną usunięte stare płytki, powstanie nowa instalacja zasilająca wodę, nowe odpływy, a ściany, dno i korona niecki zostaną pokryte powłoką polimocznikową w kolorze niebieskim, która zapewnia skuteczną hydroizolację. Ponadto roboty obejmą również brodzik dla dzieci.

- To pierwszy tak gruntowny remont basenu dla pływających od wielu lat. Latem 2021 roku mieszkańcy będą mogli już pływać w odnowionym basenie - powiedział Zbigniew Bryjak, dyrektor OSiR.

Inwestycja zostanie podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich ma potrwać do końca tego roku, natomiast drugi zostanie zrealizowany do 31 maja 2021 roku, ponieważ ze względu na technologię wykonania powłoki polimocznikowej prace muszą być wykonane przy wyższych temperaturach.

Wartość zleconych prac wynosi 976,6 tys. zł. Tym razem całość kosztów zostanie pokrytych z budżetu miasta.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon