Jubileusz Agory Bytom. Razem już od 10 lat!

15 listopada 2020 roku Agora Bytom skończy 10 lat. Dziś trudno sobie wyobrazić Bytom bez niej. Jest miejscem zakupów, spotkań, rozrywki i ciekawych inicjatyw dla mieszkańców. Za to ją uwielbiamy.

Otwarcie Agory Bytom zapamiętano jako wielkie wydarzenie. Takiego miejsca w mieście jeszcze nie było. Wielu bytomian szybko polubiło nową galerię, bo zaoferowała mieszkańcom więcej niż zakupy. – Od początku dążymy do tego, aby Agora Bytom była nie tylko miejscem zakupów, ale też spotkań i ciekawych wydarzeń skierowanych do mieszkańców. Jesteśmy dumni z tego, że bytomianie spędzają u nas czas na wiele sposobów – mówi Hanna Petters, dyrektor Agory Bytom. – I chociaż obecny rok jest inny niż wszystkie poprzednie, to jesteśmy pewni, że gdy tylko wszystko wróci do normy, znów swobodnie spotkamy się w Agorze Bytom, z której wszyscy możemy być dumni
– dodaje.

Dekada wyjątkowych wydarzeń

Przez 10 lat w Agorze Bytom wiele się działo. Spośród minionych wydarzeń warto w pierwszej kolejności wspomnieć dwie odsłony loterii Agora Szuka Lokatora, w których szczęśliwcy wygrali mieszkania, a także ubiegłoroczny koncert Roksany Węgiel, który przyciągnął prawdziwe tłumy. Na wyróżnienie zasługują cykliczne spotkania dla dzieci na Bajtel Placu w ramach Klubu Odkrywców, podczas których najmłodsi rozwijali artystyczny talent i odkrywali magiczną stronę nauki w atmosferze wspaniałej zabawy. W przeglądzie osiągnięć i sukcesów organizacyjnych nie może zabraknąć niemal 100 wystaw w Galerii na Poziomie, konkursu na ambasadora, jak również niedawno uruchomionej akcji wspierającej lokalne firmy działające w galerii – #KupujęwBytomiu. Nic więc dziwnego, że w ciągu dekady drzwi do Agory Bytom otworzyły się 60 milionów razy, a jej obroty w ciągu ostatnich 8 lat wzrosły o 70%! Te liczby robią wrażenie i świadczą o ogromnej popularności, jaką cieszy się największa galeria w mieście.

Agorę Bytom często odwiedzały także gwiazdy. Swój kunszt zaprezentowali mistrzowie kuchni: Mateusz Gessler, Kinga Paruzel i Daria Ładocha oraz znakomici wokaliści: Patrycja Markowska, Ewa Farna, Ewelina Lisowska, Cleo, Grzegorz Hyży, Mrozu, Dawid Kwiatkowski i wielu innych.

Zakupy, jedzenie, rozrywka, kultura

Teoretycznie jest galerią handlową, lecz bardziej pasuje do niej określenie „multigaleria”. Oczywiście najważniejsza jest bogata oferta – w Agorze znajduje się ok. 130 punktów handlowych i usługowych, które umożliwiają kompleksowe zakupy w jednym miejscu. Nie brakuje znanych w całej Polsce marek, a uzupełnieniem są lokalne firmy, które dobrze wpisują się w potrzeby bytomian.

Równie chętnie odwiedzana jest strefa gastronomiczna, w której znajduje się kilkanaście restauracji, kawiarni i cukierni m.in. Bistro Do Syta, Carte d’Or Cafe, Guty, Grycan, Gurin Sushi, Karmello, Niezły Kocioł i Tchibo.

Oprócz zakupów i gastronomii Agora Bytom daje bytomianom wiele innych możliwości. Po pierwsze: rozrywka i sport. Wystarczy wymienić kino Cinema City, Calypso Fitness Club i klub Pin-Up! z imprezami tanecznymi, bilardem i kręglami. A jest przecież jeszcze ścianka wspinaczkowa City Climb, szkoła tańca K&S, plac zabaw dla dzieci Bajtel Plac i Laserhouse do gry w laser tag.

Po drugie: edukacja, kultura i sztuka. Na trenie galerii lekcje językowe prowadzi szkoła ProfiLingua, a wystawy – najczęściej fotografii – organizuje Galeria na Poziomie. Wartość edukacyjna to także obecność księgarni i sklepów z multimediami. – Tworzymy Agorę Bytom tak, aby każdy znalazł u nas coś dla siebie. Słuchamy bytomian, podążamy z duchem czasu i wciąż zmieniamy się na lepsze – podkreśla Hanna Petters.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6.11.2020, Agora Bytom działa obecnie w ograniczonym zakresie, jednak wiele sklepów i punktów usługowych pozostaje otwartych. Lista dostępnych aktualnie miejsc można sprawdzać TUTAJ.

W Agorze Bytom obowiązują godziny zarezerwowane dla osób w wieku 60+: od poniedziałku do piątku od 10:00 do 12:00 w sklepach spożywczych, drogeriach, placówkach pocztowych, takich jak: Delikatesy Społem, Hebe, Rossmann, Super-Pharm, Vision Express, Ziaja dla Ciebie.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon