Na co dzień pomagają innym. Teraz sami potrzebują pomocy

Strażacy ochotnicy są nieocenionym wsparciem dla lokalnej społeczności. Pomagają nie tylko w gaszeniu pożarów, ale też w wielu innych akcjach ratowniczych, gdy zdrowie i życie ludzkie wisi na włosku. Teraz jednak druhowie z Suchej Góry sami potrzebują wsparcia i każdy z nas może im go udzielić.

Byt sala w remizie osp sucha gora

Dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchej Górze nastały dobre czasy. Jednostka wreszcie doczekała się pierwszego w historii zupełnie nowego wozu strażackiego oraz termomodernizacji swojej remizy, która od wielu lat prosiła się o remont. Prace właśnie trwają. W ich ramach zostaną docieplone ściany zewnętrzne i stropodach, wymienione okna i drzwi, a także zmodernizowany system centralnego ogrzewania. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze tylko odnowienia wnętrza budynku...

W tej kwestii strażacy ochotnicy z Suchej Góry zwrócili się do mieszkańców. Na portalu Zrzutka.pl zorganizowano zbiórkę pieniędzy na odnowienie sali w remizie. Na realizację tego celu druhowie potrzebują 25 tysięcy złotych. Do tej pory udało się uzbierać zaledwie 18 procent, czyli nieco ponad 4,5 tys. zł.

- Sala w remizie to miejsce spotkań członków wielu stowarzyszeń m.in. Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych, Polskiego Związku Wędkarskiego, STS, druhów OSP i innych społeczników. To tu odbywają się przedstawienia przedszkolne, darmowe szkolenia z pierwszej pomocy dla mieszkańców Bytomia, spotkania z mieszkańcami Suchej Góry i wiele innych aktywności - piszą organizatorzy internetowej zbiórki. - Dziś sala wymaga remontu, który dobrze byłoby wykonać w czasie trwającej termomodernizacji, aby nasz obiekt kompleksowo odnowiony oddać w użytkowanie mieszkańcom Suchej Góry - wyjaśniają.

Za zgromadzone pieniądze strażacy zamierzają usunąć stare panele ze ścian, a w ich miejsce ułożyć płyty kartonowo-gipsowe i pokryć je tynkiem. Co istotne, wymieniona ma zostać również instalacja elektryczna. Z kolei wykonawca termomodernizacji zobowiązał się do odnowienia uszkodzonego parkietu. To, czy uda się tego dokonać zależy od bytomian i ich szczodrości.

Pomóżmy strażakom ochotnikom z Suchej Góry - przyłączcie się do zbiórki!

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon