Szkolny basen przeszedł remont

Szkoła Podstawowa nr 54 w Miechowicach jest jedną z niewielu placówek mogących się pochwalić własną pływalnią krytą. Obiekt właśnie został oddany do użytku po remoncie.

W Bytomiu mamy w sumie 5 placówek oświatowych z własnymi basenami, ale tylko 3 z nich są czynne, a pozostałe dwa są zamknięte już od 15 lat. Jedna z wciąż działających pływalni jest w SP54 przy ul. Reptowskiej, czyli miechowickiej "Tysiąclatce" wybudowanej w ramach szeroko zakrojonego programu oświatowego w latach 60. XX wieku z okazji jubileuszu Tysiąclecia Państwa Polskiego.

Placówka w ostatnich latach przeszła m.in. termomodernizację, a teraz doczekała się remontu basenu. Dzięki pozyskaniu środków z Ministerstwa Sportu w ramach Programu Sportowa Polska (415 tys. zł) oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (286 tys. zł) możliwe było zrealizowanie wartej niemal 860 tysięcy złotych inwestycji.

Roboty budowlane objęły basen wraz z podbaseniem, szatnie, łaźnie i korytarze. W ramach przedsięwzięcia wykonano zarówno nową instalację wentylacji mechanicznej dla pomieszczenia pływalni, szatni i łaźni oraz wymieniono sufit podwieszany typu armstrong.

Głównej inwestycji towarzyszył gruntowny remont zaplecza szatniowego i łaźni. Wykonano nowe instalacje elektryczną, wodną i kanalizacyjną, odtworzono tynki, położono nową glazurę na ścianach i pomalowano pozostałe powierzchnie, natomiast na podłodze wykonano posadzki z płytek gresowych oraz zamontowano nowe urządzenia sanitarne: natryski, toalety i umywalki.

fot. UM Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon