Co bytomianie wiedzą o historii swojego miasta?

Mieszkańcy Bytomia często chwalą się, że ich miasto jest starsze od Krakowa... ale czy mają rację? Muzeum Górnośląskie postanowiło sprawdzić, jak dobrze bytomianie znają dzieje miejsca, w którym żyją.

Byt stare zdjecie

Najbogatsza w zbiory placówka muzealna w regionie przygotowuje się do stworzenia wystawy "Ślad pokoleń..." oraz towarzyszącej jej konferencji naukowej. Z tego względu postanowiono przeprowadzić badania społeczne, które mają pomóc muzealnikom określić stopień wiedzy i zaangażowania mieszkańców Bytomia w zakresie świadomości historycznej i lokalnego dziedzictwa kulturowego ze specjalnym uwzględnieniem dziedzictwa wielokulturowego, szczególnie żydowskiego.

- Pragniemy zbadać jaki jest stosunek Bytomian do przeszłości ich miasta i jakie są jej związki z bieżącym życiem - a co za tym idzie – wytyczyć kierunki rozwoju oraz miejsce Muzeum w procesie odkrywania historii, budowania tożsamości oraz tworzenia więzi z miejscem, w którym żyją - wyjaśniają twórcy badania.

W Internecie uruchomiono ankietę, którą może wypełnić każdy bytomianin - ANKIETA. Odpowiedzi będzie można składać do końca roku.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon