Techno w wieży szybu Krystyna

Do sieci trafiły dwa sety dj-skie nagrane na najwyższym poziomie wielkiego bytomskiego młota, czyli wieży szybu Krystyna. Video zrealizowała organizacja, która we wrześniu na terenie kopalni Szombierki urządziła wielką imprezę techno.

Byt saeuer szyb krystyna

Oba videosety trwają przeszło godzinę. Nagrano je we wnętrzu ok. 50-metrowej górniczej wieży, tuż obok nieczynnej maszyny wyciągowej. Dzięki temu spore wrażenie robi nie tylko sama muzyka, ale także obraz.

Pierwszy z setów jest dziełem Saeuer, czyli warszawskiej dj-ki Karoliny Piernikowskiej, która zaczynała swoją karierę w znanym stołecznym klubie Luzztro i na głośnych imprezach Wixapol.

https://www.youtube.com/watch?v=e1GQTi6fwEw

Za drugi z kolei odpowiada Seraph - Jakub Piecyk - grający u nas po sąsiedzku, bo pochodzi z Piekar Śląskich.

https://www.youtube.com/watch?v=zfEsFbSMotk

Wcześniej obydwoje zaprezentowali swoje brzmienia na wrześniowym ravie zorganizowanym u stóp szybu Krystyna, z czego Seraph zagrał również na sierpniowej imprezie na terenie lokomotywowni kolei wąskotorowej na Karbiu. Twórcami tych projektów jest stowarzyszenie AsID, które poprzez imprezy i koncerty przywracać do życia tereny poprzemysłowe na Śląsku, a także promować młodych artystów i dj-ów. - Chcemy być częścią pełnej - architektonicznej i społecznej rewitalizacji wyjątkowych miejsc na mapie Śląska - piszą o sobie na FB.

Ze względu na to, że w obecnej rzeczywistości nie ma mowy o organizacji dużych imprez, AsID na razie skupia się na tworzeniu videosetów. W miniony weekend nagrano aż 15 kolejnych - tym razem w poznańskim Schronie, katowickim klubie P23 oraz opuszczonej kotłowni w stolicy. Nagrania będą publikowane co piątek na youtubowym kanale asid.global, aż do pierwszego z pierwszych niemal dziesięciu wydarzeń zaplanowanych na 2021 rok.

- Mamy nadzieje, że ten materiał choć trochę zrekompensuje Wam ten smutny okres i przygotuje do tego, co będzie się działo w przyszłym roku - napisali członkowie AsID na Facebooku.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon