Miasto przesunie przystanek Bytom Wrocławska

Przystanek autobusowy przy biurowcu Bytom Square zmieni lokalizację. Miasto wybuduje nową zatokę przed supermarketem Aldi. Dzięki temu przystanki w obu kierunkach wreszcie znajdą się dokładnie naprzeciw siebie.

Byt przystanek wroclawska

Miejski Zarząd Dróg i Mostów zawarł z wykonawcą umowę na modernizację czterech przystanków położonych w Śródmieściu, Miechowicach i Łagiewnikach. Inwestycja uzyskała dofinansowanie z GórnoŚląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w wysokości 300 tys. zł. Wartość wszystkich prac wyniesie blisko 518 tys. zł. Zamówienie zrealizuje firma ZRD sp. z o.o. sp. k. z Radzionkowa, która jako jedyna przystąpiła do przetargu.

Największe zmiany czekają przystanek autobusowy przy ulicy Wrocławskiej przed dawną siedzibą Zakładów Odzieżowych Bytom. W obecnej lokalizacji zostanie on zlikwidowany, a nowy powstanie ok. 250 metrów dalej, przed marketem Aldi. W ten sposób przystanki w kierunku Miechowic i centrum znajdą się w swoim bezpośrednim sąsiedztwie.

Na potrzeby nowego przystanku przy ulicy Wrocławskiej zostanie wybudowana zatoka autobusowa o szerokości ok. 3 m o nawierzchni z kostki kamiennej, a także zostaną przebudowane zjazdy do marketu. Ponadto chodnik zostanie wyposażony w płyty dotykowe i prowadzące w kolorze żółtym, co zwiększy bezpieczeństwo dla osób niepełnosprawnych.

Kwestie bezpieczeństwa będą miały również duże znaczenie przy przebudowie pozostałych przystanków w ramach tej inwestycji. Na ul. Chrobrego powstanie tzw. antyzatoka, czyli w miejscu, gdzie obecnie był pas do zatrzymywania się autobusów, zostanie poszerzony chodnik. Tymczasem istniejąca zatoka przy ul. Bławatkowej zostanie przekształcona w przystanek o normatywnych wymiarach (oprócz tego powstaną miejsca postojowe). Z kolei przystanek na ul. Świętochłowickiej - Łagiewniki targowisko - zyska podwyższony peron, który ułatwi osobom starszym i niepełnosprawnym wsiadanie do tramwaju.

Termin zakończenia prac wyznaczono na 15 grudnia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Janusz Michałek KSSE Musimy porozmawiac o Bytomiu

„Architektura i mieszczańskość Bytomia to atut... biznesowy”

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bytomia

Bytom nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...