Miasto przesunie przystanek Bytom Wrocławska

Przystanek autobusowy przy biurowcu Bytom Square zmieni lokalizację. Miasto wybuduje nową zatokę przed supermarketem Aldi. Dzięki temu przystanki w obu kierunkach wreszcie znajdą się dokładnie naprzeciw siebie.

Byt przystanek wroclawska

Miejski Zarząd Dróg i Mostów zawarł z wykonawcą umowę na modernizację czterech przystanków położonych w Śródmieściu, Miechowicach i Łagiewnikach. Inwestycja uzyskała dofinansowanie z GórnoŚląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w wysokości 300 tys. zł. Wartość wszystkich prac wyniesie blisko 518 tys. zł. Zamówienie zrealizuje firma ZRD sp. z o.o. sp. k. z Radzionkowa, która jako jedyna przystąpiła do przetargu.

Największe zmiany czekają przystanek autobusowy przy ulicy Wrocławskiej przed dawną siedzibą Zakładów Odzieżowych Bytom. W obecnej lokalizacji zostanie on zlikwidowany, a nowy powstanie ok. 250 metrów dalej, przed marketem Aldi. W ten sposób przystanki w kierunku Miechowic i centrum znajdą się w swoim bezpośrednim sąsiedztwie.

Na potrzeby nowego przystanku przy ulicy Wrocławskiej zostanie wybudowana zatoka autobusowa o szerokości ok. 3 m o nawierzchni z kostki kamiennej, a także zostaną przebudowane zjazdy do marketu. Ponadto chodnik zostanie wyposażony w płyty dotykowe i prowadzące w kolorze żółtym, co zwiększy bezpieczeństwo dla osób niepełnosprawnych.

Kwestie bezpieczeństwa będą miały również duże znaczenie przy przebudowie pozostałych przystanków w ramach tej inwestycji. Na ul. Chrobrego powstanie tzw. antyzatoka, czyli w miejscu, gdzie obecnie był pas do zatrzymywania się autobusów, zostanie poszerzony chodnik. Tymczasem istniejąca zatoka przy ul. Bławatkowej zostanie przekształcona w przystanek o normatywnych wymiarach (oprócz tego powstaną miejsca postojowe). Z kolei przystanek na ul. Świętochłowickiej - Łagiewniki targowisko - zyska podwyższony peron, który ułatwi osobom starszym i niepełnosprawnym wsiadanie do tramwaju.

Termin zakończenia prac wyznaczono na 15 grudnia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...