Szombierki odpoczywają i nerwowo spoglądają na tabelę

Piłkarze Szombierek Bytom już tydzień temu zakończyli rundę jesienną, ale to nie oznacza, że śpią spokojnie. IV liga odrabia zaległości i "Zieloni" jeszcze mogą spaść w tabeli oraz zbliżyć się do strefy spadkowej.

Byt p1en85q5r41l32905u2r1os9j6e3

Na początku października w klubie z Frycza-Modrzewskiego doszło do zmiany trenera. Zespół pod wodzą Janusza Kluge spisywał się poniżej oczekiwań i znajdował się dolnych rejonach tabeli. Na jego miejsce przyszedł Marcin Molek i błyskawicznie odmienił drużynę.

W sześciu meczach Szombierki Bytom odniosły aż cztery zwycięstwa, raz zremisowały i raz przegrały. Trzynaście zdobytych punktów pozwoliło wygrzebać się ze strefy spadkowej i nabrać trochę oddechu przed rundą wiosenną.

- Trochę bałaganu było. Potencjał sportowy w tym zespole jest wysoki. To przekonało mnie do tego, by podjąć się tego wyzwania. Poskładanie atmosfery i zażegnanie niesnasek w szatni nie było proste, ale w jakimś stopniu udało się uratować tę rundę - mówi w portalu sportslaski.pl trener byłego mistrza Polski.

"Zieloni" w tej chwili zajmują ósme miejsce w tabeli. Wprawdzie o ligowe punkty w tym roku już nie powalczą, ale w IV lidze inne drużyny odrabiają zaległości. W najgorszym przypadku podopieczni Molka mogą spaść jeszcze nawet o cztery pozycje.

Wiosna będzie bardzo ciężka i trzeba będzie od samego początku łapać punkty, aby nie martwić się o utrzymanie. W tym sezonie z ligi na pewno spadną trzy zespoły. Czwarty od końca będzie grać baraż o utrzymanie z przeciwnikiem z drugiej grupy IV ligi. W dodatku liczba spadkowiczów może się powiększyć, gdy z III ligi polecą śląskie kluby.

fot. Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

305312779 504169088376441 2815505996534697936 n

Ruszyła Młodzieżowa Hokej Liga. Polonia z falstartem

Bytom Xtreme Fitness Gym

Xtreme Fitness Bytom zaprasza na Dni Otwarte!

Polonia bytom lks lodz koszykowka

Presja im niestraszna. Łodzianie pokonani po raz pierwszy

Szombierki Bytom zbliżają się do rozpoczęcia rundy wiosennej w IV lidze

Szombierki w lekkim dołku. Są pierwsze przecieki transferowe

Bytomski2 Kamil Bratysawa

Czarni Bytom - dobra dyspozycja po wakacjach

Bytomski2 1374496383

Bytomianie na Mistrzostwach Świata Katamaranów

Bytomski2 1368296505

GKS Szombierki zmierzają po awans do III ligi