Szombierki odpoczywają i nerwowo spoglądają na tabelę

Piłkarze Szombierek Bytom już tydzień temu zakończyli rundę jesienną, ale to nie oznacza, że śpią spokojnie. IV liga odrabia zaległości i "Zieloni" jeszcze mogą spaść w tabeli oraz zbliżyć się do strefy spadkowej.

Byt p1en85q5r41l32905u2r1os9j6e3

Na początku października w klubie z Frycza-Modrzewskiego doszło do zmiany trenera. Zespół pod wodzą Janusza Kluge spisywał się poniżej oczekiwań i znajdował się dolnych rejonach tabeli. Na jego miejsce przyszedł Marcin Molek i błyskawicznie odmienił drużynę.

W sześciu meczach Szombierki Bytom odniosły aż cztery zwycięstwa, raz zremisowały i raz przegrały. Trzynaście zdobytych punktów pozwoliło wygrzebać się ze strefy spadkowej i nabrać trochę oddechu przed rundą wiosenną.

- Trochę bałaganu było. Potencjał sportowy w tym zespole jest wysoki. To przekonało mnie do tego, by podjąć się tego wyzwania. Poskładanie atmosfery i zażegnanie niesnasek w szatni nie było proste, ale w jakimś stopniu udało się uratować tę rundę - mówi w portalu sportslaski.pl trener byłego mistrza Polski.

"Zieloni" w tej chwili zajmują ósme miejsce w tabeli. Wprawdzie o ligowe punkty w tym roku już nie powalczą, ale w IV lidze inne drużyny odrabiają zaległości. W najgorszym przypadku podopieczni Molka mogą spaść jeszcze nawet o cztery pozycje.

Wiosna będzie bardzo ciężka i trzeba będzie od samego początku łapać punkty, aby nie martwić się o utrzymanie. W tym sezonie z ligi na pewno spadną trzy zespoły. Czwarty od końca będzie grać baraż o utrzymanie z przeciwnikiem z drugiej grupy IV ligi. W dodatku liczba spadkowiczów może się powiększyć, gdy z III ligi polecą śląskie kluby.

fot. Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski5 KK Polonia B Ytom I Iligadruzyna

KK Polonia Bytom awansowała do II ligi koszykówki

Bytomski5 Prezentacja Polonii przed rund wiosenn

Prezentacja Polonii przed rundą wiosenną

Bytomski4 Polonia Bytom Jakub Kosowski foto Marcin Masalski2

Carbo-Koks Polonia Bytom vs Dekorglass...

Bytomski4 pilka

Polonia i Szombierki wygrały u siebie

Bytomski2 polmaraton2013

W półmaratonie bytomianin na podium

Bytomski2 gorecko

Miasto znajduje środki dla Szombierek Bytom

Bytomski2 602970 451822431545592 835699689 n

Nocny raj rowerowy