Kronika Policyjna: 23 listopada [przegląd]

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje.

Byt 39 636857

Kradł kosmetyki

Sklepowy złodziej wpadł na gorącym uczynku. 27-latek został ujęty przez pracowników drogerii i przekazany w ręce mundurowch. Jak ustalili śledczy mężczyzna ukradł perfumy warte prawie tysiąc złotych. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło we wtorek 17 listopada. 27-letni bytomianin został ujęty na gorącym uczynku kradzieży przez pracowników sklepu przy ulicy Gliwickiej. Jego łupem padły perfumy. Złodziej wpadł, gdy próbował opuścić drogerię nie płacąc za towar. Jak ustalili śledczy mężczyzna już kilka dni wcześniej ukradł ze sklepu kosmetyki warte 400 zł. Powiadomieni policjanci zatrzymali amatora cudzej własności, który trafił do policyjnej celi. Grozi mu teraz do 5 lat za kratkami.

Sprawca rozboju trafił do aresztu

Na wniosek bytomskich śledczych sąd tymczasowo aresztował 24-latka, który dokonał rozboju przy użyciu noża na swoim koledze. Krótko po zdarzeniu napastnik został zatrzymany przez kryminalnych z komendy. Teraz grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w sobotę 14 listopada przed północą. Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w mieszkaniu w centrum miasta 59- letni mężczyzna został pobity i zraniony nożem przez swojego kolegę, który zabrał mu telefon i uciekł. Już następnego dnia rano, bytomscy śledczy zatrzymali 24-letniego sprawcę rozboju. W toku prowadzonych czynności policjanci ustali również, że sprawca kilka dni wcześniej, pod groźbą użycia przemocy, wymusił od pokrzywdzonego pieniądze. Za oba przestępstwa wczoraj usłyszał zarzuty. Sąd, na wniosek śledczych, podjął decyzję o zastosowaniu wobec niego 3-miesięcznego aresztu. Grozi mu kara nawet 12 lat więzienia.

Kierowca z dożywotnim zakazem i narkotykami

13 listopada policjanci z komisariatu III zatrzymali do kontroli 26-latka. Mężczyzna kierował mercedesem pomimo orzeczonego dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów. W toku dalszych czynności okazało się, że nie tylko posiadał przy sobie amfetaminę, ale również prowadził pojazd pod jej wpływem. Bytomianin został zatrzymany. Teraz odpowie przed wymiarem sprawiedliwości. Grozi mu do 3 lat za kratami.

W piątek 13 listopada tuż przed północą policjanci z komisariatu III zatrzymali na ulicy Musialika kierującego mercedesem. W trakcie kontroli okazało się, że 26-letni Bytomianin posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz ma przy sobie amfetaminę. To jednak nie wszystko, bowiem użycie narkotestu dało wynik pozytywny, co oznacza, że mężczyzna kierował pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających. Kierowca został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Teraz czeka go spotkanie z wymiarem sprawiedliwości. Grozi mu do 3 lat więzienia.

fot. KMP Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon