Stok Sport Dolina szykuje armatki. Wkrótce pojeździmy na nartach?

Minusowe temperatury w ciągu ostatnich nocy pozwoliły przetestować sprzęt do sztucznego naśnieżania stoku w Suchej Górze. Tymczasem w mediach pojawiają się informacje o planowanym zamknięciu ośrodków narciarskich w związku z epidemią. Czy w tym sezonie będziemy mogli pozjeżdżać na nartach w Bytomiu?

Byt armatka dsd

W minioną sobotę premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany w obowiązujących obostrzeniach wprowadzonych z powodu trwającej pandemii koronawirusa. Choć od tego weekendu mają zostać otwarte galerie handlowe, to zamknięcie gastronomii, placówek kulturalnych, szkół oraz siłowni i basenów zostało wydłużone do końca grudnia. Ponadto w sobotni wieczór wicepremier Jarosław Gowin podczas wywiadu na antenie Polsat News stwierdził, że "skoro branża turystyczna i hotelarska jest zamknięta, to wydaje się rzeczą samo przez się oczywistą, że będzie to dotyczyć również wyciągów narciarskich".

- Zaznaczam jednak, że będziemy elastycznie reagować na sytuacje w zależności od tego, jaki będzie poziom zakażeń. To jest bardzo ważne, bo każdy z nas może codziennie weryfikować, w którą stronę zmierza sytuacja i równocześnie każdy z nas jest współodpowiedzialny za to, czy np. wyciągi narciarskie, czy np. hotele, albo restauracje będą zamknięte dłużej, czy krócej - podkreślił Jarosław Gowin.

Po tych słowach na branżę turystyczną padł blady strach, ponieważ lada moment ma rozpocząć się sezon narciarski. Sport Dolina w bytomskiej dzielnicy Sucha Góra poinformowała w niedzielę, że warunki atmosferyczne w nocy pozwoliły na przetestowanie sprzętu do sztucznego naśnieżania. Ośrodek zapowiedział, że jeśli prognozy meteorologiczne się sprawdzą, to ok. 6 grudnia rozpocznie się regularne naśnieżanie stoku.

Jeśli jednak rząd rzeczywiście zamknąłby wyciągi, to przygotowania bytomskiego ośrodka okazałyby się niepotrzebne. Norbert Maliszewski kierujący Centrum Analiz Strategicznych rządu oraz Olga Semeniuk, wiceminister w resorcie rozwoju, pracy i technologii jednak uspokajają, że żadne z rozporządzeń nie przewiduje zamknięcia stoków.

- Stoki były i będą otwarte. Żadne z rozporządzeń nie przewidywało ich zamknięcia - powiedział w Polsat News Maliszewski. - Premier Gowin rozważał taką sytuację, jak ostatnio premier Włoch. To było tylko rozważanie - dodał.

Na razie więc Sport Dolina może się spokojnie przygotowywać do sezonu, lecz zważywszy na zamieszanie związane z zamknięciem cmentarzy w okresie dnia Wszystkich Świętych raczej niczego nie można być pewnym.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt Clipboard02

III liga. Awans coraz szybciej odjeżdża. Piękny...

Byt Clipboard04

Pusty plac zamieni się w rolkowisko. Gdzie i...

Byt stadion rozbark

Kolejne pieniądze z Ministerstwa Sportu dla...

Byt 3p1ej9r8ims1en11vni6is1meq1jf55

Koszykarze i hokeiści już grają. Początek...

Byt szombierki stadion dron

Wielki hit na start IV ligi. Szombierki zagrają...

Byt 92654334 10156858354945178 2543815524903550976 n

Nie żyje Grzegorz Garbas. Był ostatnim prezesem...

Byt janliberda

Nie żyje Jan Liberda - legenda Polonii Bytom