O książkach z pisarkami. Trwa Bytomska Jesień Literacka

Ruszyła czternasta edycja Bytomskiej Jesieni Literackiej. Tym razem wydarzenie odbywa się w całości w Internecie. Za nami już pierwsze spotkanie on-line. Dziś będzie kolejne...

Byt bytomska jesien literacka

Pandemia zamknęła publiczności drzwi do różnych instytucji kultury, co nie znaczy, że teraz nie mogą odbywać się żadne wydarzenia. Bytomskie Centrum Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna znalazły na to sposób, dlatego tegoroczna edycja Bytomskiej Jesieni Literackiej przeniosła się do sieci.

W poniedziałek 23 listopada odbyło się transmitowane na żywo spotkanie z Martą Knapik, autorką "Czarnego Miasta". Książka jest literackim debiutem pisarki. Fabuła przedstawia losy śląskiej rodziny splecione niczym warkocz z tego, co realne, i z tego, co magiczne, prowadząc do odkrycia tajemnicy sprzed wielu lat. Całe nagranie ponad 40-minutowej rozmowy można obejrzeć na YouTube.

https://www.youtube.com/watch?v=NRuipV7m3KA

Dziś o 18:00 czeka nas kolejne spotkanie autorskie on-line. Tym razem będziemy mogli poznać Annę Meiser, autorkę książki "Maria Halina Szulc - bytomianka ze Zbaraża. O życiu zapisanym w wierszach". To zbiór wierszy prawie już zapomnianej bytomskiej poetki, które stanowią zarówno opis jej życia, ale także dzieje Polaków doświadczonych - jak ona - trudem wojny. To spotkanie jest organizowane we współpracy z Towarzystwem Literackim im. Adama Mickiewicza - oddział w Bytomiu.

Powyższe spotkania to jednak nie wszystko. Organizatorzy zapowiadają kolejne wydarzenia. Informacje na ich temat będą publikowane na bieżąco na stronach i w social mediach Beceku i MBP.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kalendarz Kopalnie Śląska na 2023 rok 1

Zbierają pieniądze na druk kalendarza o śląskich kopalniach

Bytomski4 Karol Mazu przy sztaludze 1

Malarz dwóch światów - Karol Mazuś

Bytomski4 Postny karp 1

Postny karp a przyroda Górnego Śląska

Bytomski2 gorczycki2013

King's Singers na dobry początek

Bytomski2 obradystt

Śląski Teatr Tańca do likwidacji

Bytomski2 1002816 605870019437109 1096441367 n

Bytomska Noc Świętojańska - FOTO

Bytomski2 teatromania niemcy orkeistra 2013 012

Żywy ogień na Rynku