Jak zadbać o bezpieczeństwo pracowników w dobie pandemii?

Kaszel, ból mięśni, podwyższona temperatura, czy zmęczenie to charakterystyczne objawy dla grypy, przeziębienia, a także koronawirusa. Kolejne wzrosty zachorowań, o których słyszymy każdego dnia, budzą w nas lęk. Boimy się kontaktu z osobą zarażoną, boimy się zarazić i tym samym zachorować. Obawy ma również każdy pracodawca, który chcąc zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom, musi podjąć odpowiednie kroki. Zatem, co może zrobić?

Byt zbm zdrowie bytom

Powrót do pracy po domowej izolacji

Pandemia Covid-19 wywróciła życie każdego do góry nogami, zakłócając normalne funkcjonowanie ludzi, małych jak i dużych firm. Każdego dnia przedsiębiorcy odbierają telefony od swoich pracowników, którzy mają pozytywny wynik na SARS-CoV-2. Z pewnością zachodzą w głowę, jak stworzyć bezpieczne warunki pozostałym pracownikom, a także jak sprawdzić, czy pracownik, który zakończył domową izolację jest całkowicie zdrowy. Dobrym rozwiązaniem dla firm są testy antywirusowe. Tak, tylko gdzie takie testy, można zrobić w Bytomiu? Placówek jest całkiem sporo, ale naszym zdaniem warto zwrócić uwagę na ZBM Zdrowie.

Testy antywirusowe dla firm

Pracodawca, chcąc zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom może przeprowadzić indywidualne jak i grupowe testy na koronawirusa, potwierdzające czy pracownik (bądź grupa pracowników) ma ujemny wynik, tym samym jest uznana za ozdrowieńca. Jak to wygląda w praktyce? Pracodawca kontaktuje się bezpośrednio z zespołem bytomskiego ZBM Zdrowie, umawia pracownika na konkretną godzinę badania. Testy są przeprowadzane w punkcie pobrań, znajdującym się w namiocie, mieszczącym się obok poradni ZBM Zdrowie, przy ulicy Powstańców Warszawskich 64. Pacjent może sprawdzić swój wynik badania TUTAJ, wpisując numer pesel oraz kod, który otrzymał podczas testu. Wyniki może również sprawdzić pracodawca, o ile zachodzi taka potrzeba. Czas oczekiwania na wynik to 24 godziny.

W bytomskich poradniach ZBM Zdrowie zarówno pracownik jak i pacjent indywidualny może przeprowadzić test RT-PCR (tzw. wymaz z nosa lub gardła) lub test antygenowy. Czas oczekiwania na ich wynik nie ulega zmianie. Czeka Was delegacja służbowa, a może wybieracie się za granicę? W tym wypadku badania na obecność SARS-CoV-2 są obowiązkowe. Pamiętajcie, że warto poinformować poradnię czy laboratorium o waszym wyjeździe. Dlaczego jest to tak ważne? Wyniki badania musicie okazać na lotnisku, w języku angielskim i to z określoną ważnością. W zależności do jakiego kraju pragniecie się udać, ważność wyniku waha się od 48 do 72 godzin.

Jeżeli chcecie sprawdzić czy przeszliście już Covid-19, możecie zdecydować się na badanie przeciwciał (test znajduje się w ofercie w ZBM Zdrowie). Decydując się na takie badanie, warto oznaczyć przeciwciała. Dlaczego? Jeżeli przeszliście koronawirusa, a chcecie pomóc innym oddając swoje osocze, ta informacja jest bardzo istotna!

Funkcjonowanie przychodni POZ w dobie Covid-19

Podejrzewasz u siebie przeziębienie? A może leki, które przyjmujesz regularnie, właśnie się kończą? Boisz się wybrać do lekarza i nic w tym dziwnego. Prędzej, czy później do specjalisty POZ zgłosić się trzeba. Jeżeli zastanawiasz się jak obecnie funkcjonują bytomskie poradnie POZ, podpowiadamy. W bytomskich placówkach ZBM Zdrowie podstawowa wizyta lekarka odbywa się w formie teleporady. Wiadomo, że niektóre choroby czy problemy zdrowotne wymagają wizyty osobistej. Po zebraniu dokładnego wywiadu przez lekarza, może on ustalić godzinę wizyty z pacjentem, zachowując najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Jeżeli potrzebujecie recepty na lek (który właśnie przyjmujecie), możecie zadzwonić bezpośrednio do ZBM Zdrowie z prośbą o wypisanie recepty, bądź wysłać wiadomość e-mail. Pewnie zastanawiacie się co z rejestracją, która zawsze kojarzyła się z czekaniem w kolejce. W dobie Covid-19 możecie się rejestrować za pomocą wiadomości e-mail, telefonicznie, bądź bezpośrednio zgłosić się do danej placówki ZBM Zdrowie i zapisać się na wizytę.

Czy przychodnie specjalistyczne działają?

Bytomski ZBM Zdrowie składa się między innymi z takich poradni jak: okulistyczna, chirurgiczna, ginekologiczna, ortopedyczna, laryngologiczna, neurologiczna i wiele więcej. Pełny wykaz interesujących Was poradni znajdziecie TUTAJ.Każda poradnia w dobie pandemii funkcjonuje zgodnie z harmonogramem. Co to oznacza? Pacjenci zapisani na wizytę okulistyczną, odbywają ją bezpośrednio w poradni, zachowując najwyższe standardy bezpieczeństwa. Jeżeli pacjent poczuje się gorzej, a do wizyty pozostało mało czasu może on zadzwonić bezpośrednio do poradni, czy wysłać maila. Pracownicy ZBM Zdrowie skontaktują się z pacjentem, aby ustalić nowy termin wizyty, tym samym wizyta nie przepada.

ZBM Zdrowie

www: https://www.zbmzdrowie.pl/
FB: https://pl-pl.facebook.com/zbmzdrowie/

Lokalizacje:

ul. Powstańców Warszawskich 64
41-902 Bytom
e-mail: rejestracja@zbmzdrowie.pl
tel. 32 745 42 37 lub 38 (wew. 1), tel. 603 20 46 46

ul. Tarnogórska 6
41-902 Bytom
e-mail: rejestracja2@zbmzdrowie.pl
tel. 32 745 42 37 lub 38 (wew. 2)

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon