Pożar w pustostanie. Budynek jest w trakcie wykwaterowywania

We wtorek, 24 listopada, doszło do pożaru w budynku przy ul. Olszewskiego 19 w dzielnicy Bobrek. Jaka była tego przyczyna i co stanie się z tym obiektem?

Zaprószenie ognia w pustostanie

Dyspozytor bytomskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o 19:06. Na miejsce wysłano 4 zastępy straży pożarnej. Pożar miał miejsce w mieszkaniu na parterze, a jego źródłem były palące się śmieci. Miejsce akcji zostało zabezpieczone, a cały budynek oddymiono. Przebywająca w budynku lokatorka nie została ewakuowana. Nie stwierdzono także żadnych osób poszkodowanych.

Do incydentu doszło poprzez umyślne lub nieumyślne podpalenie ok. 1 mkw. śmieci, które znajdowały się w pustostanie. Sprawcami mogą być chuligani, którzy np. dla „zabawy” wrzucili niedopałek bądź petardę do pustego mieszkania. Podejrzenia padają również na osoby bezdomne, które często znajdują schronienie w takich miejscach i próbując się ogrzać zaprószają ogień.

Decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Bytomiu obiekt przy ul. Olszewskiego 19 będzie całkowicie wyłączony z użytkowania. Aktualnie następuje opróżnienie budynku z jego zabezpieczeniem. Ostatnia lokatorka ma przebywać w obiekcie do jutra. Bytomskie Mieszkania wskazały kobiecie inny lokal mieszkalny.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt plac zabaw

Dewastacja, kradzieże, zniszczenia. Co dalej z...

Byt pozar bytom

3 pożary tylko w ciągu jednej nocy w Bytomiu....

Byt samochod na torach1

Pijany kierowca dachował i zablokował ruch...

Byt pozar autobusu

Bytom. Pożar autobusu na Karbiu. Pojazd spłonął...

Byt pozar witczaka

Kolejny pożar budynku przy ulicy Witczaka

Byt covid19

Mieszkanka Bytomia ponownie zakaziła się...

Bytomski4 sambyt

Niedoszły samobójca okazał się pijany