Pożar w pustostanie. Budynek jest w trakcie wykwaterowywania

We wtorek, 24 listopada, doszło do pożaru w budynku przy ul. Olszewskiego 19 w dzielnicy Bobrek. Jaka była tego przyczyna i co stanie się z tym obiektem?

Zaprószenie ognia w pustostanie

Dyspozytor bytomskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o 19:06. Na miejsce wysłano 4 zastępy straży pożarnej. Pożar miał miejsce w mieszkaniu na parterze, a jego źródłem były palące się śmieci. Miejsce akcji zostało zabezpieczone, a cały budynek oddymiono. Przebywająca w budynku lokatorka nie została ewakuowana. Nie stwierdzono także żadnych osób poszkodowanych.

Do incydentu doszło poprzez umyślne lub nieumyślne podpalenie ok. 1 mkw. śmieci, które znajdowały się w pustostanie. Sprawcami mogą być chuligani, którzy np. dla „zabawy” wrzucili niedopałek bądź petardę do pustego mieszkania. Podejrzenia padają również na osoby bezdomne, które często znajdują schronienie w takich miejscach i próbując się ogrzać zaprószają ogień.

Decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Bytomiu obiekt przy ul. Olszewskiego 19 będzie całkowicie wyłączony z użytkowania. Aktualnie następuje opróżnienie budynku z jego zabezpieczeniem. Ostatnia lokatorka ma przebywać w obiekcie do jutra. Bytomskie Mieszkania wskazały kobiecie inny lokal mieszkalny.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt plac zabaw

Dewastacja, kradzieże, zniszczenia. Co dalej z...

Byt pozar bytom

3 pożary tylko w ciągu jednej nocy w Bytomiu....

Byt 200679416 4053772648036017 2426482732712419245 n

Wiadomość, panika, akcja i ewakuacja. Kolejne...

Byt 11

Bytom. Kierowca alfy romeo staranował znaki i...

Byt poscig miechowice

Pościg za pijanym kierowcą w Miechowicach

Byt pozar tramwajarzy 03

Wielki ogień na ul. Tramwajarzy. To kolejny...

Bytomski4 sambyt

Niedoszły samobójca okazał się pijany