To może być piękny koniec roku. Oglądaj mecz Polonia Bytom - Stal Brzeg na żywo

Piłkarze Polonii Bytom już w sobotę rozegrają ostatni mecz ligowy w 2020 roku. Jeżeli wygrają, to potem mogą spokojnie czekać na mecz Ruchu Chorzów, który już czuje na plecach oddech niebiesko-czerwonych.

Byt Stal Brzeg grafika na strone Szombierki

Przed tym sezonem było wiele obaw, czy uda się rozegrać przynajmniej jedną pełną rundę w dobie pandemii koronawirusa. Pierwsze kolejki kazały w to wątpić, bo wiele meczów było przekładanych z powodu zakażeń w jednej z drużyn. Kiedy ten problem został opanowany, to w całym kraju zaczęła rosnąć liczba potwierdzonych przypadków i było ryzyko, że za chwilę rząd zawiesi amatorskie ligi piłkarskie.

Na szczęście wszystko powinno dobrze się skończyć. W ten weekend zostanie rozegrana ostatnia seria spotkań. Wszystkie drużyny nadrobiły zaległości, więc za chwilę III-ligowcy udadzą się na przerwę zimową. W przypadku Polonii Bytom okaże się, na którym miejscu przezimuje.

Ruch Chorzów w minionej kolejce w końcu się potknął. Dzięki temu przewaga "Niebieskich" nad Polonią to już tylko dwa punkty. W sobotę jako pierwsi na boisko wybiegną piłkarze z Bytomia, którzy na własnym terenie zmierzą się ze Stalą Brzeg.

Niestety, w ostatniej chwili mecz został przeniesiony na stadion w Szombierkach. To z pewnością nie ucieszyło zawodników, którzy przy ul. Frycza-Modrzewskiego narzekają na stan murawy i ostatnio dobrze się czuli przy ul. Olimpijskiej. Trzeba jednak jeszcze ten jeden raz zagryźć zęby i po prostu pokonać przeciwnika.

Stal Brzeg zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli i gra w kratkę. Z ligową czołówką jednak przegrywa, więc Polonia nie powinna mieć problemu, aby zgarnąć komplet punktów. Szczególnie że podopieczni Kamila Rakoczego wygrali już pięć meczów z rzędu.

Kibice mogą obejrzeć mecz na żywo tylko w internecie. Na szczęście jak zawsze mają taką możliwość i to w cenie zaledwie 10 zł. Dostęp do transmisji PPV należy wykupić TUTAJ. Początek spotkania o godzinie 13.00.

Ruch gra dopiero o godzinie 18, więc dopiero wieczorem okaże się, czy Polonia zakończy rundę jesienną na pierwszym miejscu. Lider gra na własnym stadionie z rezerwą Górnika Zabrze.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon