Pierwszy śnieg w Bytomiu w tym sezonie

Choć kalendarzowa zima jeszcze się nie zaczęła, to od rana w Bytomiu i innych miastach regionu pruszy śnieg. Jak długo z nami zostanie?

Byt zima w bytomiujpg

Biały puch spadł dziś we wschodniej części Polski, w tym także na większej części województwa śląskiego. O 7:00 grubość pokrywy śnieżnej wynosiła 1 cm na północy do 8 cm na południu. W naszej okolicy spadło ok. 3 cm śniegu.

Według prognoz zimowa aura ma utrzymywać się jeszcze przez kilka dni, jednak bez opadów śniegu. Do czwartku na zewnątrz będą panować minusowe temperatury - nawet do -7 stopni w nocy. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia o przewidywanych oblodzeniach.

- Prognozuje się miejscami zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu. Temperatura gruntu w ciągu dnia w wielu miejscach będzie oscylować w okolicach 0°C, po południu temperatura zacznie spadać. Temperatura minimalna w nocy od -6°C do -3°C, temperatura minimalna gruntu miejscami w nocy do około -7°C. W poniedziałek w najcieplejszym momencie dnia, temperatura gruntu również będzie oscylować w okolicach 0°C - podano w komunikacie IMGW.

fot. Magdalena Grabowska

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Swiatelko do nieba na placu Sobieskiego

Ile bytomianie zebrali dla WOŚP?

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT

Ul. Dworcowa w Bytomiu

Przebudowa ul. Dworcowej. Co nas czeka? Niedługo konsultacje

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!