Nowe drzewa w mieście

Trwają nasadzenia drzew przy ul. Świętej Elżbiety. Wcześniej droga została kompleksowo przebudowana, a teraz zyska również roślinne elementy.

Byt 1nasadzeniabytom

Obecnie w tym miejscu prowadzone są nasadzenia drzew z gatunku klon pospolity. Łącznie pojawi się ich tam 113 sztuk. Czy warto sadzić drzewa przy drogach? Oczywiście, ze tak. Drzewa regulują temperaturę i wilgotność na drodze. Ograniczają również prędkość wiatru i oczyszczają powietrze z niebezpiecznych dla zdrowia substancji produkowanych przez samochody.

Ulica jak nowa

Ulica Świętej Elżbiety przypominała ser szwajcarski - dziura na dziurze. Ze względu na jej stan postanowiono ją wyremontować. Na ten cel pozyskano 1 mln 285 tys. zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Prace rozpoczęły się 21 lutego i trwały do 15 sierpnia. Remont objął przebudowę ulicy, chodników oraz prace związane z regulacją urządzeń siedzi podziemnej. Prace zostały podzielone na 4 etapy. Pierwszy dotyczył robót na odcinku od skrzyżowania z ulica Worpie do wysokości posesji nr 6. Następny etap obejmował prace fragmentu drogi od posesji nr 6 po skrzyżowanie z ulicą Czackiego. Koszt całej inwestycji to łącznie ponad 2,5 mln złotych.

Nasadzenia drzew przy ulicy Świętej Elżbiety to kolejne już działania prowadzone przez Miejski Zarząd Dróg i Mostów - nowe drzewa pojawiły się na bytomskim Rynku oraz w Parku Amendy.

fot. UM Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt 01szybyrycerskie

Kolejny odcinek ulicy Szyby Rycerskie...

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

Byt restauracja sanepid kontrola

Do restauracji na Szombierkach wkroczył...

Byt most bytom

Mostek nad Stawem Łabędzim przeszedł naprawę....

Byt szczepienie

Punkty szczepień przeciw COVID-19 w Bytomiu

Byt 1 BRAMAODKA

W bytomskich domach pomocy społecznej staną...

Koci Gościniec w Bytomiu

Kawa w towarzystwie futrzaków. Przy ul....