Nowe drzewa w mieście

Trwają nasadzenia drzew przy ul. Świętej Elżbiety. Wcześniej droga została kompleksowo przebudowana, a teraz zyska również roślinne elementy.

Byt 1nasadzeniabytom

Obecnie w tym miejscu prowadzone są nasadzenia drzew z gatunku klon pospolity. Łącznie pojawi się ich tam 113 sztuk. Czy warto sadzić drzewa przy drogach? Oczywiście, ze tak. Drzewa regulują temperaturę i wilgotność na drodze. Ograniczają również prędkość wiatru i oczyszczają powietrze z niebezpiecznych dla zdrowia substancji produkowanych przez samochody.

Ulica jak nowa

Ulica Świętej Elżbiety przypominała ser szwajcarski - dziura na dziurze. Ze względu na jej stan postanowiono ją wyremontować. Na ten cel pozyskano 1 mln 285 tys. zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Prace rozpoczęły się 21 lutego i trwały do 15 sierpnia. Remont objął przebudowę ulicy, chodników oraz prace związane z regulacją urządzeń siedzi podziemnej. Prace zostały podzielone na 4 etapy. Pierwszy dotyczył robót na odcinku od skrzyżowania z ulica Worpie do wysokości posesji nr 6. Następny etap obejmował prace fragmentu drogi od posesji nr 6 po skrzyżowanie z ulicą Czackiego. Koszt całej inwestycji to łącznie ponad 2,5 mln złotych.

Nasadzenia drzew przy ulicy Świętej Elżbiety to kolejne już działania prowadzone przez Miejski Zarząd Dróg i Mostów - nowe drzewa pojawiły się na bytomskim Rynku oraz w Parku Amendy.

fot. UM Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon