Koniec zwycięskiej serii koszykarzy. Porażka w meczu niepokonanych

W II lidze koszykówki doszło do meczu na szczycie tabeli. Polonia Bytom udała się do stolicy Małopolski na mecz z AZS AGH Kraków. Po zaciętym spotkaniu niepokonanych dotąd drużyn nieznacznie lepsi byli krakowianie.

Byt 128173358 158461425990421 7390466471128574876 o

Koszykarze Polonii Bytom świetnie rozpoczęli nowy sezon w II lidze. Drużyna, która w poprzednich rozgrywkach regularnie przegrywała, teraz kroczyła od zwycięstwa do zwycięstwa. Po ośmiu kolejkach podopieczni Mariusza Bacika mieli na koncie komplet wygranych.

W miniony weekend bytomianie trafili na rywala na swoim poziomie. AZS AGH Kraków także wygrał wszystkie mecze. Ktoś w końcu musiał przerwać imponującą serię i niestety była to Polonia.

Spotkanie jednak było na najwyższym poziomie. Pierwsza kwarta była na korzyść bytomian, którzy prowadzili 27:23. Potem jednak klub z Małopolski przejął inicjatywę. Kluczowa była druga kwarta, którą AZS AGH wygrał aż dziesięcioma punktami. W trzeciej różnica na korzyść gospodarzy była mniejsza, bo wynosiła siedem punktów.

W decydującej partii nasi koszykarze próbowali odrobić straty. Częściowo im się udało, ale musieli uznać wyższość przeciwnika. Polonia przegrała 79:86 i w tej chwili zajmuje drugie miejsce ze stratą trzech punktów do swojego pogromcy.

Nie ma jednak czasu na rozpamiętywanie, bo grudzień będzie pracowity. Bytomscy koszykarze w najbliższy weekend zagrają na własnym terenie z MKS II Dąbrowa Górnicza, który zajmuje czwarte miejsce. Potem do Bytomia przyjedzie AZS PWSTE Jarosław, a w ostatniej tegorocznej kolejce rywalem będzie KK UR Bozza Kraków.