Incydent w Urzędzie Miejskim. Mężczyzna wtargnął do gabinetu prezydenta

W bytomskim ratuszu doszło do niecodziennego zdarzenia. Rozwścieczony mężczyzna wtargnął do biura prezydenta miasta. Na miejsce wezwano Policję.

Byt bytom ratusz

Sytuacja miała miejsce w środę, 2 grudnia. Pewien 38-latek po wejściu do sekretariatu prezydenta wszczął awanturę. Jak relacjonują urzędnicy, po otrzymaniu informacji o konieczności umówienia terminu spotkania mężczyzna odepchnął pracownika kancelarii Urzędu Miejskiego, a następnie wtargnął do gabinetu prezydenta.

- Wcześniej mieszkaniec brał już udział w kilku spotkaniach z prezydentem miasta, zastępcą prezydenta, sekretarzem miasta oraz z dyrektorem Bytomskich Mieszkań w swojej sprawie mieszkaniowej. Wówczas przedstawił swoje problemy i został poinformowany o procedurach, jakie obowiązują w sprawie zawierania umów najmu lokali do remontu na koszt własny przyszłego najemcy - wyjaśnia Małgorzata Węgiel-Wnuk, rzecznik Urzędu Miejskiego. - Mężczyzna otrzymał już 8 propozycji lokalu do remontu, jednak w określonym uchwałą Rady Miejskiej w Bytomiu 14-dniowym terminie nie złożył wniosku w sprawie najmu lokalu. 38-latek został poinformowany, że określone uchwałą procedury dotyczące najmu lokali są stosowane bez wyjątku wobec wszystkich osób oczekujących na mieszkanie do remontu - sprecyzowała.

W związku z nerwowym i niekulturalnym zachowaniem mężczyzny na miejsce wezwano Policję, która wszczęła postępowanie wyjaśniające w sprawie zakłócenia porządku publicznego.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...