2,5 tys. niemowlaków dostanie bytomskie śpioszki

Miasto Bytom i Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej ruszają ze wspólną akcją promocyjną. W jej ramach świeżo upieczeni rodzice będą otrzymywać... niemowlęce body dla swoich maluszków.

Byt spiochy bytom usmiecha sie do ciebie

Pierwsze paczuszki z sympatycznym podarkiem już trafiły do pierwszych rodziców. Jednymi z nich byli mama i tata bliźniaków Oliwii i Natana, które urodziły się 22 listopada. Śpioszki wręczyli im osobiście prezydent Mariusz Wołosz oraz prezes PEC Bytom Henryk Dolewka.

- Każde dziecko, które przychodzi na świat w naszym mieście, to nadzieja, że poza piękną historią, czeka nas wspaniała przyszłość - powiedział Mariusz Wołosz. - Chcąc przywitać nowo narodzonych mieszkańców Bytomia, przygotowaliśmy wraz z PEC Sp. z o.o. drobny upominek, który podkreśli związek najmłodszych bytomian z naszym miastem - dodał.

Na dziecięcych body umieszczono piktogram z uśmiechniętą literką B, który jest znany m.in. z koszulek i toreb dostępnych już od dłuższego czasu w Biurze Promocji Bytomia. Z kolei na pleckach nadrukowano logo PEC Bytom i firmowy slogan "Otulamy ciepłem". Grafiki występują w trzech wariantach kolorystycznych: czarnym, niebieskim i różowym. Materiał, z którego uszyto ubranka to ekologiczna bawełna, a całość jest zapakowana w kartonowe pudełko z życzeniami dla noworodka i jego rodziców.

Śpioszki są rozdawane od wtorku, 1 grudnia w Urzędzie Stanu Cywilnego. Otrzymują je rodzice, którzy przyjdą zarejestrować narodziny. W ten sposób oprócz numeru PESEL i meldunku dostają dla swojego dziecka również coś materialnego i namacalnego.

- Mamy nadzieję, że ten drobny powitalny prezent wywoła uśmiech na twarzach rodziców. Łącznie przygotowaliśmy 2,5 tysiąca śpioszków, które będą dostarczać ciepło - podobnie jak nasza spółka, która dostarcza ciepło do 36 tys. mieszkań w Bytomiu - stwierdził Henryk Dolewka, prezes PEC Bytom.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon