Świąteczne dekoracje w Bytomiu już rozbłysły. Robią ogromne wrażenie!

Patrząc na świąteczny wystrój w Bytomiu, chciałoby się zaśpiewać „Coraz bliżej święta”. W naszym mieście pojawiło się dokładnie 106 sztuk dekoracji świątecznych. Gdzie je można znaleźć?

Świąteczne instalacje 3D w Bytomiu – gdzie je można znaleźć?

Patrząc na zwiększającą się liczbę świątecznych dekoracji w Bytomiu, chciałoby się zaśpiewać „Coraz bliżej święta”. Każdy na pewno już widział piękną choinkę na Rynku. Miejski Zarząd Dróg i Mostów, który co roku zajmuje się montażem dekoracji świątecznych w Bytomiu, zlecił również instalację przestrzennych konstrukcji 3D, które są oświetlane energooszczędnymi diodami LED. Jak co roku, pojawiły się również dekoracje świetlne na drzewach przy Urzędzie Miejskim w Bytomiu.

Gdzie możemy znaleźć świąteczne dekoracje w Bytomiu? Iluminacje pojawiły się m.in. przy ul. Dworcowej, pl. Sikorskiego, pl. Wolskiego, pl. Szalonka w Łagiewnikach, skwerze Bonczola w Miechowicach, a także w Parku Konopnickiej w Bobrku.

Ponadto świąteczny klimat zaczęły tworzyć także miejskie latarnie i główne skrzyżowania. Przejeżdżając ul. Wrocławską, Piłsudskiego, Strzelców Bytomskich czy niedaleko pl. Sobieskiego, na pewno nie umknie to naszej uwadze.

Kiedy wszystkie świąteczne dekoracje będą gotowe?

Zarówno montaż, utrzymanie, oświetlenie jak i serwis tegorocznego świątecznego wystroju będzie kosztować nasze miasto około 230 tys. zł. Co prawda większość instalacji jest już powieszona i systematycznie uruchamiania, dalej jednak nie wszystkie dekoracje zostały zamontowane. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Mostów, do końca tygodnia mają zostać włączone wszystkie instalacje.

fot. UM Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim