Celna otwarta dwa tygodnie później. Trzeba było wykonać dodatkowe prace

Ulica Celna jest znów przejezdna. Robotnicy zakończyli prace przy remoncie tamtejszego wiaduktu.

Byt celna po przebudowie

Droga łącząca dwie ważne bytomskie trasy - DK94 i DK11 - została ponownie udostępniona kierowcom po ponad miesięcznym remoncie wiaduktu nad torami kolejowymi. Z tego powodu ul. Celna była zamknięta na odcinku od węzła z al. Nowaka-Jeziorańskiego do skrzyżowania z ul. Zachodnią.

Prace rozpoczęto 2 listopada. Początkowo w planach była jedynie wymiana dylatacji na całej szerokości obiektu oraz betonowanie przęsła i przyczółka w rejonie osadzania dylatacji. W trakcie robót stwierdzono jednak, że nawierzchnia jezdni na całym wiadukcie oraz jego dojazdach również nadaje się do wymiany, dlatego zdecydowano się rozszerzyć zakres prac.

Z tego względu termin oddania wiaduktu po remoncie przesunął się o dwa tygodnie. Za to dzięki temu na wiosnę nie będzie potrzeby ponownego zamykania obiektu, by położyć nowy asfalt na jezdni.

Ostatecznie w ramach inwestycji drogowcy wymienili dylatacje stalowe, wykonali betonowanie przęsła i przyczółka w rejonie osadzania dylatacji, wyremontowali chodniki przy dylatacji, osadzili wpusty deszczowe, wymienili przerdzewiałe osłony trakcyjne i położyli nową nawierzchnię o łącznej powierzchni ok. 650 m2. Wartość wszystkich prac wyniosła blisko 440 tys. zł.

Dziś, 11 grudnia droga została ponownie otwarta. W związku z tym na swoją stałą trasę wrócą również autobusy linii 167.

fot. Hubert Klimek / UM Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon