Nie tylko torowisko. Ulica Modrzewskiego też przejdzie remont

Ulica Frycza Modrzewskiego od lat należy do najgorszych dróg w Bytomiu. Dziury i koleiny to codzienność poruszających się po niej kierowców. Ulica jednak wreszcie doczeka się solidnego remontu.

Byt modrzewskiego

Na początku listopada informowaliśmy o wyłonieniu wykonawcy przebudowy infrastruktury tramwajowej wzdłuż ulicy Frycza Modrzewskiego w Szombierkach. Inwestycja ma objąć również remont skrzyżowania z ul. Zabrzańską i wprowadzenie na nim zmian w organizacji ruchu, z czego najbardziej zauważalną będzie montaż sygnalizacji świetlnej.

Teraz wiadomo, że zakres prac na ul. Modrzewskiego zostanie znacznie rozszerzony. Będzie to możliwe za sprawą dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Miasto pozyskało środki, dzięki którym zostanie sfinansowana przebudowa drogi na całej jej długości od granicy z Rudą Śląską do skrzyżowania z ul. Zabrzańską. Roboty obejmą nie tylko modernizację samej jezdni, ale także przebudowę lub budowę przystanków komunikacji miejskiej, sygnalizacji świetlnej, ciągu pieszo-rowerowego oraz przejść dla pieszych.

Prace projektowe mają rozpocząć się w 2021 roku, natomiast realizacja części budowlanej przypadnie na 2022 r. Jeśli uda się szybciej przygotować dokumentację i uzyskać niezbędne pozwolenia, to drogowcy mogliby przejść do działania jeszcze w 2021 roku.

Są też pieniądze na przebudowę ul. Nickla

Dotacja z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wystarczy również na przebudowę ulicy Nickla w Miechowicach.

- Drugą ulicą, jaką planujemy przebudować z Funduszu Inwestycji Lokalnych jest jedna z głównych dróg w Miechowicach - ulica Nickla. Zakres prac przewiduje nie tylko modernizację drogi na odcinku 1,4 km, ale również wykonanie oraz przebudowę istniejących ciągów pieszo–rowerowych na odcinku prawie 1,3 km - powiedział Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

W planach jest także przebudowa lub stworzenie nowych przejść dla pieszych, a także budowa nowego ronda na skrzyżowaniu z ulicą Daleką, które ma zapewnić większą przepustowość. Podobnie, jak w przypadku inwestycji w Szombierkach, prace projektowe ruszą na początku przyszłego roku, a budowa ma nastąpić najpóźniej w 2022 r.

- Cały czas staramy się pozyskiwać fundusze na modernizację dróg w Bytomiu. Tym razem zaaplikowaliśmy także o środki w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dziękuję za wsparcie wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie wniosku oraz radnemu Maciejowi Bartkowowi oraz Kamilowi Jaszczakowi, Dyrektorowi Biura Poselskiego Mateusza Morawieckiego w Katowicach, którzy pomogli rozwiązać nam problem zaistniały na etapie składania wniosku - mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Łącznie ze środków RFIL do Bytomia trafi 15 milionów złotych.

- Nie byłoby tych pieniędzy gdyby nie działania podjęte osobiście przez bytomianina, Kamila Jaszczaka, Dyrektora Biura Mateusza Morawieckiego w Katowicach - mówi radny Maciej Bartków. - Cieszę się, iż kolejne ulice miasta, po latach zaniedbań, zostaną wyremontowane. Szczególnie raduję się z remontu ulicy Nickla, jednej z ważniejszych ulic Miechowic - dodaje.

fot. Google Street View

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Swiatelko do nieba na placu Sobieskiego

Ile bytomianie zebrali dla WOŚP?

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!