Szpitale w Bytomiu dostaną szczepionki na koronawirusa dla swoich pracowników

Znamy listę szpitali, w których będzie szczepiony personel medyczny przeciw COVID-19. Na szczepionki mogą liczyć również pracownicy bytomskich placówek zdrowia.

Byt szpital zeromskiego

Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę szpitali, w których będzie szczepiony personel medyczny i niemedyczny przeciw COVID-19. Akcja rozpocznie się przed szczepieniem populacyjnym. Odbędzie się głównie w tzw. szpitalach węzłowych, których jest 509 w całym kraju. Wśród nich są placówki z Bytomia.

- Do 20 grudnia br. szpitale węzłowe będą zbierać dane personelu medycznego i niemedycznego, który zostanie zaszczepiony w konkretnym szpitalu węzłowym - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Gdzie będzie szczepiony personel medyczny w Bytomiu?

Na liście szpitali, w których będzie szczepiony personel medyczny znajdują się także placówki w Bytomiu. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, na szczepionki mogą liczyć pracownicy Szpitala Specjalistycznego nr 1 przy ul. Żeromskiego, Szpitala Specjalistycznego nr 2 przy ul. Batorego oraz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 przy Alei Legionów.

Cała lista szpitali węzłowych, w których będą przeprowadzone szczepienia na koronawirusa wśród personelu medycznego znajduje się TUTAJ

- Szczepionka przeszła już m.in. szczegółowe badania laboratoryjne. Na obecnym etapie specjaliści z 27 krajów UE dokonują oceny dokumentacji. Do 29 grudnia Europejska Agencja Leków zadecyduje o dopuszczeniu szczepionki do dystrybucji. Wspomniany proces zakończy się wydaną kilka dni później decyzją Komisji Europejskiej - podaje Ministerstwo Zdrowia.

Dla kogo są przeznaczone pierwsze szczepionki na COVID-19?

Przypomnijmy, że pierwsze dawki szczepień mają zostać przeznaczone dla osób, które są najbardziej narażone na zakażenie koronawirusem. Na pierwszy miejscu są pracownicy ochrony zdrowia, pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej. Szansę na pierwsze szczepionki ma również personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon