Bytom i Radzionków łączą siły, żeby wybudować drogę

Bytom i Radzionków łączą siły. Doczekamy się asfaltowej drogi, która będzie łączyła ul. Kadłubka z ul. Długą. W planach jest także przygotowanie znajdujących się tam terenów pod inwestycje mieszkaniowe.

Byt ul kadlubka

Mieszkańcy ulicy Kadłubka już od dłuższego czasu narzekają na barak asfaltowej drogi, dzięki której mogliby bezpiecznie dojechać do swoich domów. Niestety, teren należy do dwóch gmin, wobec czego Bytom nie był w stanie zagwarantować im odpowiednich warunków. Na szczęście już jest inaczej. 14 grudnia Bytom połączył siły z Radzionkowem, żeby skomunikować tamtejsze działki z ul. Długą i przygotować je do budowy kolejnych bu. Włodarze tych dwóch miast podpisali porozumienie, dzięki któremu będą możliwe prace budowlane.

- Dzisiejsze porozumienie, jakie podpisaliśmy z gminą Radzionków z pewnością zadowoli mieszkańców ulicy Kadłubka oraz potencjalnych inwestorów. Jego celem jest nie tylko budowa drogi łączącej ul. Kadłubka z ul. Długą, co wpłynie na komfort mieszkających tam osób, ale również przygotowanie znajdujących się tam terenów pod inwestycje mieszkaniowe - mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

W końcu doczekamy się asfaltowej drogi

Porozumienie pozwala na przygotowanie dokumentacji projektowej, kosztorysu, który uwzględnia zarówno budowę drogi będącej przedłużeniem istniejącej ulicy Kadłubka, jak i łączącej się z ul. Długą wraz z obiektami inżynierii drogowej. W planach jest także powstanie chodnika, ścieżki rowerowej, oświetlenia, ale także budowę sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, deszczowej oraz kanału technologicznego.

- Droga, która powstanie będzie przebiegać w granicach miasta, a jej realizacja jest szansą na rozwój znajdujących się tam terenów, tym bardziej, że są one głównie przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe – mówił Bernard Skibiński, zastępca burmistrza Radzionkowa.

Koszt sporządzenia takiej dokumentacji będzie opiewał na kwotę ok. 400 tys, zł. Całe przedsięwzięcie ma sfinansować gmina Bytom i Radzionków oraz Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. , a także Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Radzionkowie.

Jeśli te plany wejdą w życie, w przyszłości możemy się spodziewać potencjalnych inwestorów, którzy będą zainteresowani budownictwem mieszkaniowym na tym terenie. Jakby nie patrzeć, sama lokalizacja jest bardzo zachęcająca. Przyli mieszkańcy będą mieli w pobliżu Suchogórski Labirynt Skalny, a także Park Grota. Poza tym ulica Długa skomunikowana jest z DK 11 łączącą Bytom i Radzionków z Katowicami i Tarnowskimi Górami, a także centrami handlowymi znajdującymi się przy ul. Strzelców Bytomskich w Bytomiu oraz ul. Unii Europejskiej w Radzionkowie.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon