Mocne kluby przetestują Polonię Bytom. Zima będzie bardzo pracowita

Bardzo mocne kluby będą przeciwnikami Polonii Bytom w trakcie zimowych przygotowań. Możliwe, że w Bytomiu zobaczymy nawet Sławomira Peszkę. Trener Kamil Rakoczy zapewnił swoim zawodnikom bardzo wymagający okres przygotowawczy, ale także planuje przetestować nowe ustawienie.

Za chwilę miną dwa tygodnie od ostatniego treningu piłkarzy Polonii Bytom. Podopieczni Kamila Rakoczego na dłuższe urlopy zasłużyli. Jesienią spisywali się bardzo dobrze, dzięki czemu są wiceliderem trzeciej grupy III ligi i wciąż są realnym zagrożeniem dla Ruchu Chorzów w walce o awans.

Niebiesko-czerwoni wiosną nie zamierzają odpuścić. Świadczy o tym nawet plan zimowych przygotowań. Bytomianie będą się mierzyć z wyżej notowanymi rywalami, a to może dać bardzo cenne doświadczenie przed powrotem do walki o ligowe punkty.

Na liście sparingpartnerów mamy I-ligową Odrę Opole. Są także czołowe kluby II ligi, czyli Górnik Polkowice, GKS Katowice i Skra Częstochowa. Jest nawet Wieczysta Kraków, która wprawdzie gra w lidze okręgowej, ale w swoich szeregach ma znane nazwiska, a największą gwiazdą drużyny jest Sławomir Peszko. Czy przez całą zimę poprzeczka nie będzie zawieszona zbyt wysoko?

- Mamy bardzo dobrych sparingpartnerów z wyższych lig. Grając z lepszymi zespołami, my jako zespół się rozwijamy, widzimy które elementy taktyczne można poprawić i zobaczyć mankamenty. To bardzo ważny czas, aby Polonię Bytom solidnie przygotować do kolejnej rundy - tłumaczy trener Kamil Rakoczy w rozmowie z Rafałem Rymarzem na oficjalnej stronie klubu.

Pierwszy trening zaplanowany jest na 11 stycznia. To jednak nie oznacza, że piłkarze przez ponad miesiąc się obijają. Wszyscy dostali indywidualne rozpiski z ćwiczeniami. W 2021 roku mają stawić się na zajęcia w formie i pokazać, że choć grają w III lidze, to są profesjonalistami.

Trener Rakoczy będzie mieć dwa miesiące, aby przygotować Polonię do rundy wiosennej. Pierwszy mecz ligowy jest zaplanowany na 13 marca, a rywalem będzie Gwarek Tarnowskie Góry. Możliwe, że wówczas zobaczymy inny styl gry bytomskich piłkarzy, bo sztab szkoleniowy zamierza zimą trochę poeksperymentować.

- Jako trenerzy musimy się ciągle rozwijać, stale się szkolimy, a dzięki temu chcemy też rozwijać swój zespół. Polonia ma grać coraz lepiej w piłkę i być może już w zimie będziemy testować nowe ustawienie. Mamy to w głowach, zobaczymy czy zawodnikom się to spodoba i zobaczymy, jak szybko wdrożą się w nowe role - tłumaczy Rakoczy.

Jak wygląda kwestia transferów? Wszyscy przede wszystkim czekają na decyzję Adama Żaka. Najlepszy strzelec III ligi ma propozycję z Odry Opole. Nic jednak nie jest przesądzone. Jeżeli odejdzie, to trenerzy już mają listę zawodników, którzy mogliby go z powodzeniem zastąpić. Wszystko jednak zależy od tego, jak będzie wyglądać budżet Polonii na najbliższy rok.

Bytomianie już od pewnego czasu testują jednego zawodnika. To Kordian Górka, który jeżeli podpisze kontrakt, to w niebiesko-czerwonych barwach na razie będzie grać do końca sezonu. Jesienią tego roku był bez klubu, a wcześniej przez trzy sezony był zawodnikiem Elany Toruń. To boczny obrońca, który ma II-ligowe doświadczenie. Za kilka tygodni przekonamy się, kto jeszcze zasili Polonię.

Polonia Bytom - plan zimowych sparingów:

16.01 - Odra Opole (12:00, Bytom)
23.01 - Wieczysta Kraków (11:00, Bytom)
30.01 - GKS Katowice (12:00, do ustalenia)
6.02 - Skra Częstochowa (11:00, Częstochowa)
12.02 - Górnik Polkowice (do ustalenia)
20.02 - Hutnik Kraków (11:00, Bytom)
27.02 - Polonia Nysa (11:00, Bytom)
6.03 - gra wewnętrzna (11:00, Bytom)

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon