Nowy radiowóz bytomskich policjantów

Odpowiednie wyposażenie funkcjonariuszy pełniących służbę w terenie jest niezbędne. Bytomska policja otrzymała nowy samochód, który będzie wykorzystywany podczas codziennych patroli naszego miasta.

Od 11 grudnia, na bytomskich ulicach możemy spotkać nowy oznakowany samochód policji – hybrydową Toyotę Corolla. Zakup tego auta był możliwy dzięki: środkom pieniężnym przekazanym przez miejski samorząd, gotówce z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz budżetowi Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Samochód zapewni bytomskich funkcjonariuszom z Wydziału Ruchu Drogowego komfort jazdy oraz usprawni patrolowanie ulic w mieście oraz obsługę zdarzeń drogowych.

Poznajmy nową hybrydę

Corolla jest kolejnym hybrydowym modelem gamie Toyoty. Corolla Touring Sports (właśnie ten model samochodu otrzymała bytomska policja) to przestronne kombi, które posiada panoramiczny dach i dużo miejsca w bagażniku. Jego moc maksymalna wynosi 122 km, a przyspiesza od 0-100 km/h w ciągu 11,1 s. Samochód posiada również Toyota Safety Sense, czyli zestaw systemów bezpieczeństwa aktywnego, które monitorują przestrzeń wokół pojazdu i alarmują o potencjalnych zagrożeniach.

fot. Komenda Miejskiej Policji w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

Byt bytom plac zabaw

Plac zabaw i siłownia pod chmurką na Stroszku...

Byt bieda gapinski gajos

Przedsiębiorcy z BIPH spotkali się na corocznym...

Byt szpital piekary

Piekarskie Centrum Medyczne do likwidacji?...

Byt dom bytom

Nowa placówka wychowawczo-opiekuńcza w Bytomiu....

Bytomski5 1960069 465449916915782 1104509460 n

Rusza nabór elektroniczny do przedszkoli

Bytom zacieśnia współpracę gospodarczą