Nowy radiowóz bytomskich policjantów

Odpowiednie wyposażenie funkcjonariuszy pełniących służbę w terenie jest niezbędne. Bytomska policja otrzymała nowy samochód, który będzie wykorzystywany podczas codziennych patroli naszego miasta.

Od 11 grudnia, na bytomskich ulicach możemy spotkać nowy oznakowany samochód policji – hybrydową Toyotę Corolla. Zakup tego auta był możliwy dzięki: środkom pieniężnym przekazanym przez miejski samorząd, gotówce z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz budżetowi Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Samochód zapewni bytomskich funkcjonariuszom z Wydziału Ruchu Drogowego komfort jazdy oraz usprawni patrolowanie ulic w mieście oraz obsługę zdarzeń drogowych.

Poznajmy nową hybrydę

Corolla jest kolejnym hybrydowym modelem gamie Toyoty. Corolla Touring Sports (właśnie ten model samochodu otrzymała bytomska policja) to przestronne kombi, które posiada panoramiczny dach i dużo miejsca w bagażniku. Jego moc maksymalna wynosi 122 km, a przyspiesza od 0-100 km/h w ciągu 11,1 s. Samochód posiada również Toyota Safety Sense, czyli zestaw systemów bezpieczeństwa aktywnego, które monitorują przestrzeń wokół pojazdu i alarmują o potencjalnych zagrożeniach.

fot. Komenda Miejskiej Policji w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony

Byt kolektura lotto bytom

Padła wielka wygrana LOTTO w Bytomiu. Ta...

Byt m m 39 646908

Nocna tragedia na drodze w Miechowicach

Byt 1nasadzeniabytom

Nowe drzewa w mieście

Byt poszukiwania zaginionego biegacza

Zaginął maratończyk z Bytomia. Rusza akcja...

Bytomski4 bytom sa

Bytomia już nie ma w Bytomiu