Nie będzie już oddziału covidowego na Żeromskiego. Hematologia i kardiologia wznawiają przyjęcia

Od poniedziałku w szpitalnych budynkach przy ul. Żeromskiego nie będzie już specjalnego oddziału dla pacjentów zarażonych koronawirusem. Decyzję w tej sprawie podjął wojewoda śląski.

Byt szpital jedynka bytom

W strukturach Szpitala Specjalistycznego nr 1 od lat działa oddział zakaźny, który mieści się w gmachu przy alei Legionów. Znajduje się w nim 35 łóżek covidowych. Na wniosek wojewody w kompleksie przy ul. Żeromskiego utworzono dodatkowy oddział, gdzie przyjmowano pacjentów chorych na COVID-19 wymagających hospitalizacji. Powstał on w miejscu dotychczasowego Oddziału Hematologii.

Miejska lecznica poinformowała, że z dniem 21 grudnia oddział covidowy zostanie zamknięty. Zadecydował o tym wojewoda śląski. Pacjenci, którzy już wyzdrowieli są wypisywani do domów, natomiast ci wymagający dalszego leczenia są przenoszeni do innych placówek. Po zamknięciu oddział zostanie zdezynfekowany, aby później mógł tam znów funkcjonować Oddział Hematologii.

Jak informuje Szpital Specjalistyczny nr 1, możliwe będzie również ponowne uruchomienie Oddziału Kardiologii ze stanowiskami intensywnego nadzoru. Do tej pory przyjęcia były wstrzymane, gdyż od początku zeszłego miesiąca kardiolodzy zajmowali się pacjentami z koronawirusem. Oba oddziały powinny wznowić pracę po Świętach Bożego Narodzenia.

- Dziękuję całemu personelowi. Szczególnie zaś tym lekarzom, pielęgniarkom i opiekunkom medycznym, którzy dobrowolnie zgłosili się do pracy na oddziale covidowym. Wiem, że podziękowania spływają także od pacjentów i ich rodzin, co jest dla nas wszystkich najwyższym dowodem uznania - powiedział Władysław Perchaluk, dyrektor Szpitala Specjalistycznego nr 1.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt 39 623936

Kronika Policyjna: 3 sierpnia [przegląd]

Byt pocztamiarki1

Ewakuowano pocztę przy ul. Karola Miarki

Byt policja wiezienie kraty

Kronika Policyjna: 27 kwietnia [przegląd]

Byt 89678312 735988733473094 3647117319584350208 n

Wypadek w KWK Bobrek

Byt policja logo1

55-latka potrącona na Alei Legionów

Byt andrzejmalegzaginal

Trwają poszukiwania 35-letniego bytomianina