Mimo pandemii wigilia dla bezdomnych znów się odbyła

Fundacja PETRALANA już trzeci rok z rzędu zorganizowała spotkanie wigilijne dla bezdomnych z noclegowni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu.

Byt wigilia dla bezdomnych

Tegoroczna wigilia dla bezdomnych z noclegowni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu była wyjątkowa - odbyła się nie wewnątrz, a przed budynkiem. Wolontariusze nie podawali też przygotowanych potraw podczas wspólnego posiłku, a jedynie przekazywali przygotowane zestawy.

- Cieszymy się, że udało się nam wspólnie z MOPR-em wypracować formułę skrojoną na trudny czas pandemii i zorganizować wydarzenie mimo wielu trudności logistycznych - mówi Tomasz Greczkowicz, jeden z fundatorów Fundacji PETRALANA.

Spotkanie z personelem i mieszkańcami obiektu było także okazją do złożenia życzeń świątecznych przez wolontariuszy Fundacji, prezydenta Bytomia - Mariusza Wołosza i jego zastępcę - Waldemara Gawrona oraz zastępcy dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu – Moniki Nykiel.

Po raz pierwszy w organizację wydarzenia włączyły się też bytomskie instytucje kultury - Becek i Młodzieżowy Dom Kultury zapewniając oprawę muzyczną na żywo.

Fundacja PETRALANA została powołana do życia pięć lat temu - w roku otwarcia w dzielnicy Bobrek fabryki mineralnej wełny skalnej PETRALANA. W tym czasie zrealizowała szereg projektów, z czego większość w Bytomiu. Bieżący rok zdominowało wspólne z miejscowym MOPR-em przedsięwzięcie pomocy w zakupach dla bytomskich seniorów. Dotychczas wolontariusze wyruszyli na zakupy blisko 400-krotnie.

fot. Fundacja Petralana

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Janusz Michałek KSSE Musimy porozmawiac o Bytomiu

„Architektura i mieszczańskość Bytomia to atut... biznesowy”

Bytom Zderzenie tramwaju z samochodem osobowym

Zderzenie samochodu osobowego i tramwaju w Bytomiu

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bytomia

Bytom nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...