Mimo pandemii wigilia dla bezdomnych znów się odbyła

Fundacja PETRALANA już trzeci rok z rzędu zorganizowała spotkanie wigilijne dla bezdomnych z noclegowni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu.

Byt wigilia dla bezdomnych

Tegoroczna wigilia dla bezdomnych z noclegowni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu była wyjątkowa - odbyła się nie wewnątrz, a przed budynkiem. Wolontariusze nie podawali też przygotowanych potraw podczas wspólnego posiłku, a jedynie przekazywali przygotowane zestawy.

- Cieszymy się, że udało się nam wspólnie z MOPR-em wypracować formułę skrojoną na trudny czas pandemii i zorganizować wydarzenie mimo wielu trudności logistycznych - mówi Tomasz Greczkowicz, jeden z fundatorów Fundacji PETRALANA.

Spotkanie z personelem i mieszkańcami obiektu było także okazją do złożenia życzeń świątecznych przez wolontariuszy Fundacji, prezydenta Bytomia - Mariusza Wołosza i jego zastępcę - Waldemara Gawrona oraz zastępcy dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu – Moniki Nykiel.

Po raz pierwszy w organizację wydarzenia włączyły się też bytomskie instytucje kultury - Becek i Młodzieżowy Dom Kultury zapewniając oprawę muzyczną na żywo.

Fundacja PETRALANA została powołana do życia pięć lat temu - w roku otwarcia w dzielnicy Bobrek fabryki mineralnej wełny skalnej PETRALANA. W tym czasie zrealizowała szereg projektów, z czego większość w Bytomiu. Bieżący rok zdominowało wspólne z miejscowym MOPR-em przedsięwzięcie pomocy w zakupach dla bytomskich seniorów. Dotychczas wolontariusze wyruszyli na zakupy blisko 400-krotnie.

fot. Fundacja Petralana

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Swiatelko do nieba na placu Sobieskiego

Ile bytomianie zebrali dla WOŚP?

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego