Becek online w czasie świąt

W trakcie świąt Bytomskie Centrum Kultury zaprasza na dwa wydarzenia. Oba będą transmitowane na żywo za pośrednictwem internetowych platform online.

Byt bytomska jesien literacka 2020

Już dzisiaj zapraszamy Państwa na spotkanie z istniejącą już 18 lat w Bytomiu grupą artystyczną „Obok Sceny”. Przez wiele lat w ramach Bytomskiej Jesieni Literackiej spotykaliśmy się z nimi na żywo – tym razem zapraszamy do obejrzenia zarejestrowanego wieczoru autorskiego twórców z „Obok Sceny”. Emisja online będzie miała miejsce 26 grudnia br. o godz. 18.00 na profilu FB Bytomskiego Centrum Kultury oraz kanale Youtube. Czeka nas spora dawka mocnej poezji i jak zawsze nie zabraknie piosenek poetyckich. W nagranym spotkaniu wzięli udział: Karolina Opara-Zych, Hanna Dikta, Eliza Ćwięczek, Mariola Konieczna, Paweł Kobylewski i Wiesław Ciecieręga. Wstęp przed monitory jest bezpłatny, jednak zwracamy się z prośbą do tych osób, które chcą w trudnych czasach wesprzeć kulturę o wykupienie "Biletu na kulturę" w cenie 2 zł na bilety.becek.pl.

Koncert finałowy XIV Bytomskiej Jesieni Literackiej połączony z wręczeniem Nagród Prezydenta Bytomia w dziedzinie kultury WENY i MUZY – koncert online 27.12.2020, godz. 18:00.
Uroczystość jest wyjątkowa, po pierwsze dlatego, że już w zeszłym roku Prezydent Bytomia postanowił połączyć uroczystość wręczenia Młodzieżowych Nagród Prezydenta Bytomia w dziedzinie kultury - WENA oraz Nagród Prezydenta Bytomia w dziedzinie kultury – MUZA , a po drugie dlatego, że ze względu na obostrzenia epidemiologiczne nie możemy się spotkać wszyscy razem w sali ToTu Bytomskiego Centrum Kultury. Dzięki współpracy możemy wspólnie celebrować to wydarzenie w obecności Prezydenta Bytomia, Pana Mariusza Wołosza oraz wszystkich tegorocznych Laureatów Nagrody WENA oraz Nagrody MUZA w Internecie. Uroczystość uświetni Koncert Laureatów XXIX Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej „Kwiaty na kamieniach” z towarzyszeniem Koncertowej Orkiestry Dętej „Power Of Winds” pod dyrekcją Klaudiusza Jani. Emisja online będzie miała miejsce 27 grudnia br. o godz. 18.00 na profilu FB Bytomskiego Centrum Kultury oraz kanale Youtube. Wstęp przed monitory jest bezpłatny, jednak zwracamy się z prośbą do tych osób, które chcą w trudnych czasach wesprzeć kulturę o wykupienie "Biletu na kulturę" w cenie 5 zł na bilety.becek.pl.

Organizatorami XIV Bytomskiej Jesieni Literackiej są: Bytomskie Centrum Kultury oraz Miasto Bytom; współorganizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna w Bytom, Wolne Stowarzyszenie Zielonych Artystów, Partner: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bytomiu; Patronat medialny: Życie Bytomskie, Bytomski.pl.

Szczegóły www.becek.pl! Zapraszamy.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon