Kronika Policyjna: 28 grudnia [przegląd]

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje.

Byt 39 640870

Śmiertelny wypadek

W środę przed godziną 19 na Alei Jana Nowaka Jeziorańskiego doszło do tragicznego wypadku drogowego. W zdarzeniu zginął 51-letni mężczyzna. Pasażerka drugiego pojazdu została przewieziona do szpitala. Przyczyny i okoliczności zdarzenia badają śledczy.

Do zdarzenia doszło w środę przed godziną 19 na Alei Jana Nowaka Jeziorańskiego. Dwie osobówki zderzyły się czołowo. Kierujący volkswagenem poniósł śmierć na miejscu, natomiast kierująca seatem z obrażeniami została przewieziona do szpitala. Droga w miejscu wypadku była zablokowana przez kilka godzin. Policjanci zorganizowali objazdy. Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia zostaną wyjaśnione w prowadzonym postępowaniu przygotowawczym.

Najczęstszą przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym jest nadmierna prędkość. Należy pamiętać, że wsiadając za kierownicę, odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za życie i zdrowie innych osób. Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, ponieważ nadmierna prędkość jest w głównej mierze czynnikiem powodującym utratę kontroli nad pojazdem.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów.

14 kolizji drogowych jednego dnia

Ostatnie dni pokazują, że zimowa aura może przysporzyć kierowcom wiele problemów. Tylko wczoraj bytomscy policjanci odnotowali 14 kolizji drogowych. Apelujemy o ostrożność i rozwagę, a przede wszystkim o zachowanie zdrowego rozsądku…

Panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze są zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych. Codziennie bytomska drogówka ma pełne ręce pracy. Tylko we wtorek mundurowi odnotowali 14 kolizji drogowych. Utrata panowania nad pojazdem, niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, zbyt bliska jazda za poprzedzającym samochodem, podejmowanie ryzykownych manewrów wyprzedzania, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu to wstępnie ustalone przyczyny zdarzeń. Szczęśliwie żaden z kierujących nie odniósł obrażeń zagrażających życiu, a uszkodzeniu uległy jedynie pojazdy.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje, przewożonych pasażerów, jak również niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Kolejny nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z dróg

Policjanci z bytomskiej drogówki nie odpuszczają nietrzeźwym kierowcom. Nie ma i nie może być przyzwolenia na takie nieodpowiedzialne zachowanie na drodze! W miniony poniedziałek zatrzymali kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę na „podwójnym gazie”.

Pomimo policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach związanych za jazdę po alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. Dzieje się tak pomimo świadomości zagrożeń, jakie powodują pijani za kierownicą oraz konsekwencji prawnych. Każda osoba, która piła wcześniej alkohol i decyduje się wsiąść za kierownicę, to ogromne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze dla siebie, a także pozostałych uczestników ruchu drogowego. Wiedzą o tym stróże prawa z bytomskiej drogówki, którzy wyeliminowali z ruchu kolejnego amatora jazdy na „podwójnym gazie”. W zeszły poniedziałek rano mundurowi otrzymali informację, że ulicą Konstytucji porusza się nietrzeźwy kierowca. Już po chwili stróże prawa zatrzymali do kontroli kierowcę forda. Jak się okazało, 46-latek nie powinien wsiadać za kierownicę, bowiem badanie alkomatem wykazało, że w organizmie miał ponad pół promila alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca wkrótce usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz prokuratura i sąd. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany złodziej poszukiwany listem gończym

32-latka podejrzanego o kradzież artykułów spożywczych o wartości prawie 700 złotych zatrzymali policjanci z komisariatu przy ul. Rostka. Złodziej był poszukiwany listem gończym i od dłuższego czasu ukrywał się przed organami ścigania. Za kradzież grozi mu do 5 lat więzienia.

W zeszły poniedziałek policjanci z komisariatu III zatrzymali mężczyznę, który dokonał kradzieży artykułów spożywczych o wartości prawie 700 zł na szkodę jednego ze sklepów znajdujących się w centrum miasta. 32-latek został ujęty przez pracowników ochrony. W toku czynności okazało się, że mieszkaniec Bytomia jest poszukiwany listem gończym i od dłuższego czasu ukrywał się przed organami ścigania. Złodziej jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty, a następnie trafił do aresztu. Za kradzież grozi mu do 5 lat więzienia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon