Powiększy się Strefa Płatnego Parkowania w Bytomiu

Strefa Płatnego Parkowania w Bytomiu zostanie rozszerzona o cztery kolejne ulice. O taką zmianę wnioskowali mieszkańcy, którzy mają problem z zaparkowaniem w pobliżu swoich domów.

Byt bytom parkingi

W centrum każdego większego miasta jest problem z parkowaniem, a wiele osób szuka miejsca, za które nie musi płacić. Nie inaczej jest w Śródmieściu Bytomia, gdzie każde niepłatne miejsce jest na wagę złota. Kierowcy, którzy przyjeżdżają do pracy utrudniają jednak życie mieszkańcom centrum naszego miasta.

- Mieszkańcy ulic sąsiadujących ze Strefą Płatnego Parkowania nie mogą zostawić samochodu w pobliżu miejsca swojego zamieszkania, ponieważ parkują tam osoby, które pracują w sąsiedztwie. Robią tam, bo to miejsca są w tej chwili niepłatne. Problem zostanie rozwiązany przynajmniej częściowo, jeżeli płatna strefa będzie powiększonamówi Kazimierz Badura, zarządca wspólnot mieszkaniowych w Bytomiu.

O jakie ulice zostanie rozszerzona Strefa Płatnego Parkowania w Bytomiu?

Na mocy uchwały przyjętej na ostatniej sesji przez bytomskich radnych Strefa Płatnego Parkowania zostanie rozszerzona o cztery nowe ulice:

  • Batorego
  • Chrzanowskiego (na odcinku od ul. Wyczółkowskiego do ul. Wrocławskiej)
  • Sokoła (na odcinku od ul. Korfantego do ul. Matejki)
  • Matejki (na odcinku od ul. Sokoła do ul. Katowickiej)

- Mieszkańcy ulic graniczących bezpośrednio ze strefą, zawnioskowali o jej rozszerzenie. Przeprowadziliśmy badania funkcjonowania strefy płatnego parkowania i wyszliśmy naprzeciwko oczekiwaniom mieszkańców, rozszerzając obszar strefy zwłaszcza o okolice Szpitala Specjalistycznego nr 2 oraz o ul. Sokoła – tłumaczy Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Zajętość miejsc parkingowych w Śródmieściu Bytomia przekracza 150%

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w czerwcu przeprowadził badania dotyczące parkowania w Śródmieściu Bytomia. Wzięto pod uwagę m.in. czas parkowania i rotację pojazdów w płatnej strefie, jak i poza nią.

- Z badań, jakie przeprowadzono wynika, że między 8.00 a 10.00, a także po godz. 14.00 zajętość miejsc parkingowych w Śródmieściu Bytomia przekracza nawet 150% - informuje bytomski Urząd Miejski.

Oznacza to, że część kierowców parkuje swój samochód niezgodnie z przepisami.

Jak oceniana jest dostępność miejsc parkingowych w płatnej strefie?

W październiku przeprowadzono kolejne konsultacje dotyczące funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania w Bytomiu. Wzięło w nich udział ponad 1,1 tys. bytomian, z czego 35% to osoby mieszkające w płatnej strefie. Ponad 55% ankietowanych źle lub bardzo źle oceniło dostępność miejsc parkingowych w SPP, a dla 30% biorących udział w tych konsultacjach rozwiązaniem tego problemu jest rozszerzenie obszaru SPP.

https://www.youtube.com/watch?v=ROeQrojHpdc

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt dom bytom

Nowa placówka wychowawczo-opiekuńcza w Bytomiu....

Byt bytom siemianowicka1

Pierwsi lokatorzy w dawnym hotelu robotniczym...

Byt tramwaj 3

Nie pojadą tramwaje z Bytomia do Chorzowa

Byt szczepienie

Punkty szczepień przeciw COVID-19 w Bytomiu

Byt polska flaga

Bytomianie nie chcą biało-czerwonej flagi?

Byt bytom trasy rowerowe

Nowe oznakowanie na bytomskich trasach rowerowych

Byt iga swiatek

Iga Świątek zagra w Bytomiu!