Agora Bytom otwarta, ale tylko częściowo

Od 28 grudnia część sklepów i lokali usługowych w galeriach handlowych będzie zamknięta przynajmniej do 17 stycznia. Wyjątki to m.in. sklepy spożywcze, drogerie, apteki i lokale gastronomiczne, które mogą sprzedawać posiłki wyłącznie na wynos i na dowóz. Prezentujemy listę działających punktów w Agorze Bytom.

Byt agora atrium

Od 28 grudnia zmieniają się zasady funkcjonowania galerii handlowych w Polsce. Rada Ministrów wprowadziła nowe ograniczenia w związku z epidemią COVID-19. Zmiany dotyczą także Agory Bytom.

Główną zmianą, którą wprowadzają nowe przepisy, jest tymczasowe zamknięcie części sklepów i punktów usługowych działających w galeriach handlowych, w tym w Agorze Bytom. Nie oznacza to jednak całkowitego zamknięcia galerii. Na liście otwartych punktów są m.in. sklepy spożywcze, apteki, drogerie, sklepy z artykułami dla zwierząt, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, gabinety medyczne, oddziały banków i poczty, księgarnie, punkty z prasą oraz pralnie. Otwarte pozostaną także lokale gastronomiczne, ale będą działały tylko w opcji na wynos i na dowóz.

Co jest otwarte w Agorze Bytom?

Lista otwartych lokali w Agorze Bytom prezentuje się na obecną chwilę następująco (w kolejności alfabetycznej): Bank Millennium, Bistro do Syta, Bookszpan, Canal+, Cukiernia Sowa, Dealz, Delikatesy, Społem, Dla Spania, Endorphine, Expres, Fielmann, Fryzjer Renomme, Gurin Sushi, Guty, Hebe, Inmedio, Kakadu, Karmello, Kolporter, Masterkom, Mydlarnia u Franciszka, Orange, Pafoscan, Pasieka pod Pilskiem, PKO Bank Polski, Play, Poczta Polska, Pralnia EBS, Rossmann, Sephora (jako punkt odbioru zamówień online), Świat Książki, Świat Prasy, Tea Room, T-Mobile, Tobacco Corner, Vision Express, Ziaja dla Ciebie.

Lista będzie aktualizowana na bieżąco. Można sprawdzać ją TUTAJ.

Dyrektor Agory Bytom, Hanna Petters, zachowuje optymizm, pomimo tego, że działalność galerii handlowych została z konieczności ograniczona w ostatnich miesiącach już po raz kolejny: – Kończący się rok był dla wszystkich galerii handlowych pełen wyzwań, ale pokazaliśmy, że potrafimy poradzić sobie w każdej sytuacji, także za sprawą naszych Klientów, którzy pomagali nam w tym trudnym czasie. Ich bezpieczeństwo i zdrowie było i jest naszym priorytetem. Mamy nadzieję, że niedługo będziemy mogli spotykać się regularnie w Agorze Bytom w pełnym gronie i bez żadnych ograniczeń. Tymczasem zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby podczas wizyty w naszym centrum każdy czuł się bezpiecznie. Naszym klientom, pracownikom i sobie życzymy, aby nowy rok był przede wszystkim spokojniejszy i stabilniejszy. Cieszmy się, że w tym roku udało nam się zrealizować kilka akcji, przede wszystkim Loterię Urodzinową, którą przygotowaliśmy jako formę podziękowania dla wszystkich odwiedzających nas bytomian.

Jakie zasady obowiązują w galeriach handlowych?

W częściowo otwartych galeriach handlowych będą obowiązywały dobrze znane zasady bezpieczeństwa: obowiązek stosowania środków do dezynfekcji rąk lub noszenie rękawiczek jednorazowych, obowiązek zakrywania ust i nosa, limit osób przebywających jednocześnie w sklepach (uzależniony od wielkości lokalu) oraz godziny dla seniorów od 10.00 do 12.00 od poniedziałku do piątku.

W galeriach handlowych tymczasowo zakazana jest działalność handlowa i usługowa na wyspach handlowych, a także prowadzenie kin, klubów sportowych i rozrywkowych, sal i placów zabaw.

Zaostrzone przepisy dotyczące handlu będą obowiązywały przynajmniej do 17 stycznia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kuchenne rozwiązania dla złotych rączek z Bytomia: akcesoria i blaty kuchenne

Kuchenne rozwiązania dla złotych rączek z Bytomia

Dolny slask

Dolny Śląsk na weekend i wakacje. Miejsca warte odwiedzenia

Artystyczna Przystań Młodych – zapisy na kreatywne zajęcia trwają!

Artystyczna Przystań Młodych – zapisy na kreatywne zajęcia!

Ruszyły zapisy na letnie Półkolonie na Skarpie

Ruszyły zapisy na letnie Półkolonie na Skarpie

Krzysztof Wielicki gościem Pawła Kobylińskiego

Krzysztof Wielicki gościem Pawła Kobylińskiego

Silesia Club Bytom – kompleks sportowy, w którym ulubione dyscypliny można uprawiać przez cały rok, np. squasha

Silesia Club Bytom – kompleks sportowy w Bytomiu

Gdzie schowasz swój rower na zimę?

Gdzie schowasz swój rower na zimę?