Agora Bytom otwarta, ale tylko częściowo

Od 28 grudnia część sklepów i lokali usługowych w galeriach handlowych będzie zamknięta przynajmniej do 17 stycznia. Wyjątki to m.in. sklepy spożywcze, drogerie, apteki i lokale gastronomiczne, które mogą sprzedawać posiłki wyłącznie na wynos i na dowóz. Prezentujemy listę działających punktów w Agorze Bytom.

Byt agora atrium

Od 28 grudnia zmieniają się zasady funkcjonowania galerii handlowych w Polsce. Rada Ministrów wprowadziła nowe ograniczenia w związku z epidemią COVID-19. Zmiany dotyczą także Agory Bytom.

Główną zmianą, którą wprowadzają nowe przepisy, jest tymczasowe zamknięcie części sklepów i punktów usługowych działających w galeriach handlowych, w tym w Agorze Bytom. Nie oznacza to jednak całkowitego zamknięcia galerii. Na liście otwartych punktów są m.in. sklepy spożywcze, apteki, drogerie, sklepy z artykułami dla zwierząt, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, gabinety medyczne, oddziały banków i poczty, księgarnie, punkty z prasą oraz pralnie. Otwarte pozostaną także lokale gastronomiczne, ale będą działały tylko w opcji na wynos i na dowóz.

Co jest otwarte w Agorze Bytom?

Lista otwartych lokali w Agorze Bytom prezentuje się na obecną chwilę następująco (w kolejności alfabetycznej): Bank Millennium, Bistro do Syta, Bookszpan, Canal+, Cukiernia Sowa, Dealz, Delikatesy, Społem, Dla Spania, Endorphine, Expres, Fielmann, Fryzjer Renomme, Gurin Sushi, Guty, Hebe, Inmedio, Kakadu, Karmello, Kolporter, Masterkom, Mydlarnia u Franciszka, Orange, Pafoscan, Pasieka pod Pilskiem, PKO Bank Polski, Play, Poczta Polska, Pralnia EBS, Rossmann, Sephora (jako punkt odbioru zamówień online), Świat Książki, Świat Prasy, Tea Room, T-Mobile, Tobacco Corner, Vision Express, Ziaja dla Ciebie.

Lista będzie aktualizowana na bieżąco. Można sprawdzać ją TUTAJ.

Dyrektor Agory Bytom, Hanna Petters, zachowuje optymizm, pomimo tego, że działalność galerii handlowych została z konieczności ograniczona w ostatnich miesiącach już po raz kolejny: – Kończący się rok był dla wszystkich galerii handlowych pełen wyzwań, ale pokazaliśmy, że potrafimy poradzić sobie w każdej sytuacji, także za sprawą naszych Klientów, którzy pomagali nam w tym trudnym czasie. Ich bezpieczeństwo i zdrowie było i jest naszym priorytetem. Mamy nadzieję, że niedługo będziemy mogli spotykać się regularnie w Agorze Bytom w pełnym gronie i bez żadnych ograniczeń. Tymczasem zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby podczas wizyty w naszym centrum każdy czuł się bezpiecznie. Naszym klientom, pracownikom i sobie życzymy, aby nowy rok był przede wszystkim spokojniejszy i stabilniejszy. Cieszmy się, że w tym roku udało nam się zrealizować kilka akcji, przede wszystkim Loterię Urodzinową, którą przygotowaliśmy jako formę podziękowania dla wszystkich odwiedzających nas bytomian.

Jakie zasady obowiązują w galeriach handlowych?

W częściowo otwartych galeriach handlowych będą obowiązywały dobrze znane zasady bezpieczeństwa: obowiązek stosowania środków do dezynfekcji rąk lub noszenie rękawiczek jednorazowych, obowiązek zakrywania ust i nosa, limit osób przebywających jednocześnie w sklepach (uzależniony od wielkości lokalu) oraz godziny dla seniorów od 10.00 do 12.00 od poniedziałku do piątku.

W galeriach handlowych tymczasowo zakazana jest działalność handlowa i usługowa na wyspach handlowych, a także prowadzenie kin, klubów sportowych i rozrywkowych, sal i placów zabaw.

Zaostrzone przepisy dotyczące handlu będą obowiązywały przynajmniej do 17 stycznia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon