Długo się nie poślizgaliśmy. Lodowisko zamknięte

Bytomskie lodowisko plenerowe jak co roku cieszyło się dużą popularnością. Niestety przez najbliższe tygodnie nie będzie można z niego korzystać przez koronawirusowe obostrzenia. A co będzie dalej? Trudno przewidzieć...

Byt lodowisko zamkniete

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 21 grudnia od poniedziałku 28 grudnia do 17 stycznia wszystkie obiekty sportowe są zamknięte dla zwykłych obywateli. Mogą z nich korzystać wyłącznie zawodowi sportowcy. To oznacza, że przeciętny bytomianin nie ma wstępu ani na lodowisko, ani na pobliski Torkacik, ani na popularne Orliki...

Ślizgawka w parku została otwarta w Mikołajki. Działała więc zaledwie 3 tygodnie, choć tak naprawdę nawet krócej, bo w niektóre dni ciepła pogoda nie pozwalała na korzystanie z tafli. Czy po 17 stycznia miłośnicy jazdy na łyżwach będą mogli na nią powrócić? Nie jest to wcale pewne, na co wskazują słowa niektórych polityków.

- Jeżeli miałbym dokonywać hierarchii elementów, które będą otwierane, to siłownie i restauracje są raczej na końcu tej listy - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski w Radiu ZET. - W pierwszej kolejności będziemy przywracali handel, naukę, szczególnie w klasach najmłodszych. Takie miejsca, jak restauracje czy siłownie na pewno w dalszej kolejności - stwierdził.

Jeśli otwarcie siłowni nie jest priorytetem rządu, to można domniemać, że z ponownym udostępnieniem innych obiektów sportowych również rządzący nie będą się śpieszyć.

Jest wyjątek

Jak podaje Urząd Miejski, wyjątkiem jest górka saneczkowa w ośrodku Sport Dolina w Suchej Górze, z której wciąż można korzystać od 10:00 do 20:00 po wcześniejszym wykupieniu biletu za 25 złotych za cały dzień zabawy. Najwidoczniej innego zdania jest bytomska Policja, która na swoich stronach poinformowała o kontroli stoku i powiadomieniu Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej o podejrzewanych nieprawidłowościach. Wątpliwości funkcjonariuszy wzbudziła właśnie górka saneczkowa.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Hala basen

Pływalnia i hala sportowa z energooszczędnym oświetleniem

Ryszard Grzegorczyk

Ryszard Grzegorczyk. Hokeista, który stał się legendą

Bytomski4 skowronek

Artur Skowronek nie jest już trenerem Polonii

Bytomski4 pol jaw

Trzecie zwycięstwo koszykarzy

Bytomski2 badura1

Badura dobrze reprezentuje Bytom

Polonia Bytom przegrała z Sosnowcem

Bytomski2 e65ftyyugu

W Szombierkach będzie rajd