Wielki ogień na ul. Tramwajarzy. To kolejny pożar w ostatnich dniach [FOTO]

2020 rok w Bytomiu kończy się kolejnym pożarem budynku. Zaledwie cztery dni temu paliła się kamienica przy ul. Piłsudskiego 68, a dziś strażacy walczyli z ogniem przy ul. Tramwajarzy.

30 grudnia o godzinie 4:45 dyżurny Straży Pożarnej w Bytomiu otrzymał zgłoszenie dotyczące płonącego pustostanu przy ul. Tramwajarzy. Przybyli na miejsce strażacy potwierdzili pożar w budynku trzykondygnacyjnym. Paliło się na parterze, ale ogień rozprzestrzenił się obejmując dach i poddasze.

Działania strażaków skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ewakuacji trzech osób, które przebywały w tym budynku. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego zabrał do szpitala dwie osoby, w tym jedną nieprzytomną. Trzecia osoba nie wymagała hospitalizacji.

Następnie podjęto próby ugaszenia pożaru. W początkowym etapie, w akcji brało udział ponad 40 strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej – w sumie 12 zastępów. W chwili obecnej ogień dogasza 22 strażaków – 6 zastępów.

Pożar został szybko zlokalizowany, ale ze względu na to, że ogień objął dach i poddasze działania strażaków będą trwały jeszcze dobrych kilka godzin. Nadpalona część dachu zostanie rozebrana, a wszystkie pomieszczenia zostaną dokładnie sprawdzone.

Jak była przyczyna pożaru?

Ogień miał swój początek w bramie przejazdowej, w której znajdowały się liczne śmieci i stare drewniane meble. Domniema się iż mogło dojść do podpalenia lub zaprószenia ognia. Tym jednak zajmą się biegli.

fot. Rafał Imiołczyk / Katarzyna Jurczyk

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt Pożar ul Katowicka

Pożar budynku przy ul. Katowickiej. Mieszkańcy...

Byt pozar autobusu

Bytom. Pożar autobusu na Karbiu. Pojazd spłonął...

Byt pozar witczaka

Kolejny pożar budynku przy ulicy Witczaka

Byt pozar bytom

3 pożary tylko w ciągu jednej nocy w Bytomiu....

Byt 0001straz

Kolejny pożar w Bytomiu. Tym razem przy ul....

Byt pozar witczaka7

Bytom: pożar w budynku przy ul. Witczaka

Byt 2 OLSZEWSKIEGO19

Pożar w pustostanie. Budynek jest w trakcie...