Wielki ogień na ul. Tramwajarzy. To kolejny pożar w ostatnich dniach [FOTO]

2020 rok w Bytomiu kończy się kolejnym pożarem budynku. Zaledwie cztery dni temu paliła się kamienica przy ul. Piłsudskiego 68, a dziś strażacy walczyli z ogniem przy ul. Tramwajarzy.

30 grudnia o godzinie 4:45 dyżurny Straży Pożarnej w Bytomiu otrzymał zgłoszenie dotyczące płonącego pustostanu przy ul. Tramwajarzy. Przybyli na miejsce strażacy potwierdzili pożar w budynku trzykondygnacyjnym. Paliło się na parterze, ale ogień rozprzestrzenił się obejmując dach i poddasze.

Działania strażaków skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ewakuacji trzech osób, które przebywały w tym budynku. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego zabrał do szpitala dwie osoby, w tym jedną nieprzytomną. Trzecia osoba nie wymagała hospitalizacji.

Następnie podjęto próby ugaszenia pożaru. W początkowym etapie, w akcji brało udział ponad 40 strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej – w sumie 12 zastępów. W chwili obecnej ogień dogasza 22 strażaków – 6 zastępów.

Pożar został szybko zlokalizowany, ale ze względu na to, że ogień objął dach i poddasze działania strażaków będą trwały jeszcze dobrych kilka godzin. Nadpalona część dachu zostanie rozebrana, a wszystkie pomieszczenia zostaną dokładnie sprawdzone.

Jak była przyczyna pożaru?

Ogień miał swój początek w bramie przejazdowej, w której znajdowały się liczne śmieci i stare drewniane meble. Domniema się iż mogło dojść do podpalenia lub zaprószenia ognia. Tym jednak zajmą się biegli.

fot. Rafał Imiołczyk / Katarzyna Jurczyk

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon