Nowe oznakowanie na bytomskich trasach rowerowych

Na dwóch bytomskich trasach rowerowych jest już nowe oznakowanie. To pierwszy efekt akcji #BytomNaKole.

Byt bytom trasy rowerowe

Nowe oznakowanie zamontowano na trasach 6 i 20, które prowadzą przez ciekawe przyrodniczo i turystycznie rejony Bytomia. Można nimi dojechać z Dąbrowy Miejskiej do granic z Tarnowskimi Górami i Zabrzem, a po drodze jest między innymi rezerwat Segiet. W pierwszy etapie poprawiono szlaki rowerowe na odcinku od granicy z Tarnowskimi Górami do Miechowickiej Ostoi Leśnej. Stanie tam w sumie blisko sto nowych tablic. Są one pokryte folią odblaskową, tak by były widoczne także po zmierzchu.

- Po latach użytkowania, oznakowanie wymagało jednak odświeżenia nie tylko ze względu na wpisane obiektów, do których trasa prowadzi na listę światowego dziedzictwa UNESCO, co miało miejsce w 2017 roku, ale przede wszystkim dlatego, że ich konstrukcje były wykonane z drewna i większa ich cześć uległa już zniszczeniu – mówi Paweł Mirosławski z Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Nowe oznakowanie to efekt akcji #BytomNaKole

Nowe oznakowanie to pierwszy etap wdrażania w życie wyników mapowania tras rowerowych w ramach akcji #BytomNaKole. Te rowerowy konsultacje pokazały m.in., że „szóstka” i „dwudziestka”, które liczą około 13 km, są najczęściej uczęszczanymi przez bytomskich rowerzystów.

- Przez wiele lat kwestia dróg rowerowych w naszym mieście była spychana na margines. Organizując akcję ich mapowania i zapraszając do niej bytomian, tylko utwierdziliśmy się w przekonaniu, że to jeden z tych tematów, który nie może czekać. Zanim rozpocznie się sezon rowerowy, jedna z tras będzie już dobrze oznakowana i bezpieczna dla użytkowników – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

W kolejnym etapie prac uzupełnione i naprawione zostanie oznakowanie tras na odcinku od Miechowickiej Ostoi Leśnej do granicy z Zabrzem. Dodatkowo na odcinkach ze skrzyżowaniami dróg publicznych wprowadzone zostaną rozwiązania, które poprawią bezpieczeństwo – m.in. wymalowane przejazdy dla rowerzystów.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon