Kradzież torów udaremniona przez członka SGKW

Członkowie SGKW od lat dbają o ocalały odcinek sieci Górnośląskich Kolei Wąskotorowych. Ich ciężkiej pracy nie poszanowali jednak złodzieje, którzy 28.12 mieli zamiar ukraść szyny kolejowe przy ul. Składowej. Pocięte fragmenty były już przygotowane do sprzedaży na złom, jednak świadek zdarzenia udaremnił ten nikczemny czyn.

Byt 012

Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych przy pomocy licznych wolontariuszy dba o zachowane torowiska i lokomotywy. Nie jest to łatwa praca, a pomoc z miasta była do tej pory niewielka. Mimo niesprzyjających warunków, sympatycy nie tracą zapału i cały wolny czas przeznaczają na wykonywanie czynności w SGKW. Przestępcy jednak nie mają litości – dwóch mężczyzn wycięło fragmenty torów należących do Górnośląskich Kolei Wąskotorowych. Działania złodziei zauważył jednak członek SGKW, o czym niezwłocznie poinformował odpowiednie służby. Bandyci byli jednak szybsi – zapakowali cały swój łup do samochodu i odjechali.

Niestety przed przyjazdem policjantów, mężczyźni porzucili pojazd i uciekli. Funkcjonariusze kryminalni z komisariatu II nie dali jednak za wygraną – w toku szeroko prowadzonych działań udało im się zidentyfikować jednego ze sprawców. Mężczyzna został już zatrzymany i usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Dzięki szybkiej interwencji jednego z członków Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych fragmenty torów o wartości ok. 3 tysięcy wrócą na właściwe miejsce. Widzisz – reaguj!

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt samochod laweta

Zaparkował tak, że tramwaj nie mógł przejechać!...

Byt Pożar ul Katowicka

Pożar budynku przy ul. Katowickiej. Mieszkańcy...

Byt plac zabaw

Dewastacja, kradzieże, zniszczenia. Co dalej z...

Byt 0001straz

Kolejny pożar w Bytomiu. Tym razem przy ul....

Byt pozar witczaka7

Bytom: pożar w budynku przy ul. Witczaka

Bytomski5 policja6d

8 lat więzienia za łapówkę w kwocie 50zł

Bytomski4 policja1

Kamieniami i młotkiem uszkodzili 24 samochody